Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Sobotní nehoda peugeotu na dálnici D1 u Bílova s lepením nádrže

Sobotní nehoda peugeotu na dálnici D1 u Bílova s lepením nádrže

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 7.4.2018 ráno u nehody osobního automobilu Peugeot 206 na dálnici D1 u Bílova (okres Nový Jičín).

Z místa nehody
8. dubna 2018 - 12:00

Hasiči nejprve uzavřeli dálnici ve směru na Brno, poskytli 4 lehce zraněným předlékařskou pomoc, zalepili proraženou palivovou nádrž tmelem a otočili vlastníma rukama peugeot ze střechy na kola.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v sobotu po půl osmé ranní. Na dálniční úsek do Bílova (km 335, směr Brno) vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Bílovec a jednotka dobrovolných hasičů Studénka.

Všichni čtyři cestující byli při příjezdu hasičů mimo havarovaný peugeot, který ležel na střeše napříč dálnicí. Hasiči jim poskytli předlékařskou první pomoc - do příjezdu ZZS MSK. Peugeot zabezpečili před případným požárem.

Nehoda na Opavsku se čtyřmi zraněnými mladíky

V první fázi zásahu hasiči zcela uzavřeli dálnici ve směru na Brno, po odjezdu sanitek byl uvolněn pravý jízdní pruh, který hasiči předtím zametli, protože byl hlavně plný střepů z roztříštěných oken peugeotu. (Úklid levého pruhu si posléze vzala na starost Správa silnic Moravskoslezského kraje a pak byl také zprovozněn.)

Havarované auto mělo v nádrži zapíchnutý kovový patník (ten s odrazkami). Otvor hasiči zatmelili, aby po převrácení zpět na kola - silnými pažemi zasahujících hasičů - neunikal benzín. Ještě pomohli s jeho naložením na vozidlo odtahové služby.

Moravskoslezskénovinky.cz o nehodě informoval por. Mgr. Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.


(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:HZS MSK)