Svátek má: Adriana

Regiony

Velikost textu:

Sociální automobil zdarma pro seniory v Bílovci

Sociální automobil zdarma pro seniory v Bílovci

Nový vůz značky Dacia Dokker slavnostně převzali v úterý 2. října 2018 zástupci Domova pro seniory v Bílovci.

Socální automobil pro seniory
7. října 2018 - 12:00

Předání proběhlo za účasti zástupců dané organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo budou zaměstnanci zařízení využívat při poskytování sociálních služeb klientům a při dalších aktivitách.

Domov pro seniory v Bílovci, který poskytuje celoroční sociální služby seniorům, obdržel zdarma vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Bílovecká organizace získala v celkovém pořadí již 746. automobil.

„Ve většině sociálních zařízení pečujících o seniory je vozový park ve velmi špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům pro přepravu nemocných. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen prostřednictvím charity či sponzorství, což ale nepřichází každý den, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Hlavním posláním Domova pro Seniory v Bílovci, kam v úterý dorazila nová osobní dodávka, je pomoc seniorům, kteří z důvodu svého věku a zhoršeného zdravotního stavu potřebují celodenní individuální péči a psychickou podporu.

"Z automobilu máme velkou radost, využijeme ho k převozu našich klientů a k jejich cestám za lékaři. Také nám poslouží k rozvozu obědů seniorům z nedalekého okolí,“ uvedla Bc. Vlasta Szotkowská, ředitelka Sociálních zařízení v Bílovci, jehož je Domov pro seniory součástí.


Na financování vozu se podílelo asi 40 sponzorů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:Kompakt)