Svátek má: Světlana

Regiony

Velikost textu:

Společný česko-polský projekt obdržel dotaci

Společný česko-polský projekt obdržel dotaci

Projekt "Cvičení nezná hranic" získal dotaci z Fondu mikroprojektů Programu Interreg V-A Česká republika – Polsko.

Vizualizace cvičebních prvků
10. srpna 2018 - 12:00

Jedná se o projekt typu A, kdy dotaci obdrží oba partneři projektu, statutární město Karviná jako vedoucí partner projektu a město Jastrzębie-Zdrój jako partner projektu. Informovaly o tom webové stránky karvinské radnice.

Jedná se o společný česko-polský projekt statutárního města Karviné a města Jastrzębie-Zdrój. Hlavním cílem projektu je zintenzivnění přeshraniční spolupráce partnerských měst projektu v oblastech prevence kriminality, propagace zdravého stylu života a turistiky. Klíčové aktivity projektu jsou zaměřeny na efektivnější využívání volného času cílových skupin projektu pomocí propagování a realizování fyzických cvičení na čerstvém vzduchu.


V rámci projektu statutární město Karviná instaluje v areálu Základní školy Cihelní v Karviné cvičební prvky včetně tartanového podkladu a pryžových obrubníků, které umožní provádění fyzických cvičení na čerstvém vzduchu.

Město Jastrzębie-Zdrój instaluje na ul. Ruchu Oporu v Jastrzębie-Zdroju venkovní posilovnu a street workout společně s novými chodníky, kanalizací a mobiliářem ve formě laviček a odpadkových košů. Dále v rámci projektu budou prováděny ukázky cviků závodními cvičenci na české i polské straně hranice, bude vydána brožura s popisem cviků v češtině a polštině, pořízena informační tabule v Karviné s informacemi o možných cvicích v češtině a polštině, proběhne 1 setkání v Karviné a 1 setkání v Jastrzębie-Zdróju v místě instalovaných cvičebních prvků s ukázkou cvičení workout, zakoupeny motivační předměty pro začínající cvičence.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, vizualizace: Město Karviná)