Svátek má: Cecílie

Regiony

Velikost textu:

Startuje Pivobraní, festival, který získal Cenu cestovního ruchu

Startuje Pivobraní, festival, který získal Cenu cestovního ruchu

Už posedmé se do Nového Jičína sjedou zástupci 30 pivovarů z regionu i ze zahraničí. Tuto sobotu 22.června 2019 vypukne na Masarykově náměstí v Novém Jičíně další ročník Pivobraní.

Ilustrační foto
20. června 2019 - 12:00

Sládci pro tento festival uvařili přes 100 druhů piv včetně letních speciálů. Pořadatelé zároveň připravili zábavný a kulturní program pro celé rodiny, jehož součástí bude i celodenní šňůra koncertů. Večer vystoupí Petr Kolář s kapelou, Vypsaná fixa nebo skupina Mandrage.

„Z původně městské akce se během let stal festival, který přesahuje hranice našeho kraje. Destinační management turistické oblasti Beskydy - Valašsko letos udělil Pivobraní Cenu cestovního ruchu za nejlepší počin v Beskydech za rok 2018. Také usilujeme o titul Čistý festival. Chováme se ekologicky, pivo čepujeme do vratných kelímků, a pokud titul získáme, výrazně ušetříme na likvidaci odpadů,“ řekla Radka Bobková z pořádajícího Návštěvnického centra Nový Jičín.

Pivobraní má i své upomínkové a propagační předměty. Už nyní si zájemci mohou v návštěvnickém centru zakoupit trička, otvíráky a sklenice s logem festivalu. „Poprvé budeme v sobotu razit i pamětní mince. Ražbu nám připravila kremnická mincovna,“ dodala Bobková.

Návštěvníci akce budou moci ochutnat kromě českých a moravských piv i piva z Francie, Polska, Slovenska, Belgie a Itálie. Pro cyklisty a motoristy bude v nabídce i nealkoholická varianta zlatavého moku.„Zajistili jsme i půjčovnu kol v provozovně v Úzké ulici. Bude fungovat od 8 do 18 hodin a poplatek bude 10 korun na hodinu,“ doplnila Bobková.

Po celou sobotu bude také parkování v ulicích Generála Hlaďo, Divadelní, Tyršova a na centrálním parkovišti Na Valech zdarma.

Jihomoravskenovinky.cz informovala Mgr. Marie Machková, tisková mluvčí Městského úřadu Nový Jičín.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:arch)