Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Stavba parkovacího domu u ostravské nemocnice začne v říjnu

Stavba parkovacího domu u ostravské nemocnice začne v říjnu

Parkovací dům u Městské nemocnice Ostrava začne v říjnu stavět vysoutěžená společnost. S dodavatelem stavebních prací byla na základě výsledku výběrového řízení uzavřena smlouva.

Vizualizace parkovacího domu.
10. září 2021 - 12:00

Objekt se sedmi patry bude sloužit k parkování zaměstnancům i veřejnosti, stávající kapacita původního parkoviště se zvýší na čtyřnásobek. V přízemí objektu bude lékárna, obchodní prostory i technické zázemí. Hotov by měl být do konce roku 2023. Po dobu jeho výstavby bude fungovat náhradní parkování.

Parkovací objekt se bude skládat ze tří podzemních a čtyř nadzemních podlaží. Město za jeho výstavbu zaplatí 429,4 milionu korun včetně DPH. Z celkového počtu 465 míst bude 27 stání pro imobilní a šest pro dobíjení elektromobilů.

Dále budou v parkovacím domě místa pro úschovnu 54 jízdních kol. Vybaven bude pokročilým elektronickým odbavovacím systémem. Ve vytápěném a klimatizovaném přízemí objektu najde zázemí nemocniční lékárna, budou v něm veřejné toalety, obchodní jednotky i technické zázemí.


Ze strany ulice Hornopolní se vytvoří záliv v objektu, v němž bude umístěna zastávka MHD. Podzemní patra budou sloužit primárně k parkování zaměstnanců nemocnice, nadzemní patra pro veřejnost.


(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)