Svátek má: Emil

Regiony

Velikost textu:

Stoprvní narozeniny oslavila paní Aloisie z Domova Bílá Opava

Stoprvní narozeniny oslavila paní Aloisie z Domova Bílá Opava

Aloisie Hofmanová, klientka Domova Bílá Opava, oslavila své 101.narozeniny. Narodila se 10.ledna 1921 v Brance u Opavy, většinu svého dlouhého života strávila v Opavě.

Ilustrační foto
15. ledna 2022 - 12:00

Blahopřát jí přišla rodina, zástupci města Opavy a samozřejmě Moravskoslezského kraje, který Domov Bílá Opava zřizuje. Ke gratulantům se přidalo i vedení domova a pečovatelé.

„Paní Aloisii přeji co nejpevnější zdraví, aby si mohla užívat pohodu a návštěvy svých blízkých, které má tolik ráda. Na pokoj za ní také pravidelně dochází kněz, což je pro ni jako pro hluboce věřící ženu nesmírně důležité. Věřím, že naši oslavenkyni ještě čeká spousta radosti, letos v květnu se totiž stane praprababičkou,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil, který spolu s gratulacemi poslal paní oslavenkyni dárkový koš a kytici.


Oslavenkyně navštěvovala základní a měšťanskou školu. Po smrti obou rodičů v roce 1938 se teprve sedmnáctiletá Aloisie jako nejstarší dcera musela starat o domácnost a mladší sourozence. Roku 1943 se provdala za Karla Hofmana a po válce se přestěhovali do Opavy. Až do důchodu pracovala v Minervě jako dílenská účetní v nástrojárně.

Manželé Hofmanovi nemohli mít vlastní děti, ale adoptovali Karlu, dceru Aloisiiny sestry, která zemřela. V roce 1990 paní Aloisie ovdověla, téhož roku se dočkala svého prvního pravnuka. Se svými vnoučaty a později pravnoučaty ráda trávila svůj volný čas, také ráda četla a chodila na procházky.

Od roku 2017 paní Aloisie žije v Domově Bílá Opava, většinu času tráví odpočinkem na lůžku na svém pokoji. Ráda poslouchá televizi a hudbu, nejvíce ji těší pravidelné návštěvy příbuzných.


(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)