Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Strážníci jeli pro nahého muže

Strážníci jeli pro nahého muže

Ve středu před třetí hodinou odpoledne vyjížděli strážníci frýdecko-místecké městské policie k nahému muži sedícímu v řece Ostravici u navštěvovaného splavu „U Žida“ v Místku. Upozornili na něj místní občané.

Muž u splavu
22. června 2019 - 12:00

„Po příjezdu na místo muž seděl ve vodě a hrál si s kamínky. Hlídka zjistila, že se jedná o 38letého muže, který je duševně nemocný. Naštěstí byl klidný a nejevil známky agrese. Strážníkům sdělil, že se chtěl v řece vykoupat a při té příležitosti si i vyprat oblečení, které mu ale uplavalo,“ řekl vedoucí operativní skupiny městské policie Tomáš Zapletal.

Muž měl následně snahu před strážníky utéct, po kluzkých kamenech v řece mu to ale moc nešlo. Nakonec přece jen spolupracoval, strážníci mu pomohli z vody, zabalili ho do termoizolační folie a poskytli prvotní ošetření.  Následně si muže převzali zdravotníci, kteří ho převezli na psychiatrii.Dřevěná lávka v parku Jižní svahy byla uzavřena

Dřevěná lávka v parku Jižní svahy u frýdeckého magistrátu je ve špatném technickém stavu. Prohlídka odhalila hnilobu v pokročilém stadiu s hrozbou lokálního propadu pochůzí části. Lávku tedy město z bezpečnostních důvodů uzavřelo. Upozorňují na to informační tabule na začátku přístupových chodníků k lávce.

Park Jižní svahy (2011) nad železniční tratí a stadionem TJ Slezan se budoval ve svažitém terénu. Je v něm několik stabilizačních, spojovacích i estetických prvků a dřevěná lávka je jedním z nich. Nicméně jejím uzavřením nedojde k žádným velkým komplikacím.  Lávka je ve spodní části parku a lze ji snadno obejít chodníkem vedoucím pod domy na ulici Hasičská.

V současné době město připravuje potřebné podklady pro rekonstrukci lávky, která by měla být zahájena ještě v tomto roce.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Bc. Jana Matějíková, tisková mluvčí, Statutární město Frýdek-Místek.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:mfm)