Svátek má: Soběslav

Regiony

Velikost textu:

Taxislužba pro seniory je žádaná. Služba pro osoby starší 70 let

Taxislužba pro seniory je žádaná. Služba pro osoby starší 70 let

Statutární město Frýdek-Místek zavedlo letos v lednu taxislužbu pro seniory. Mezi seniory je o ni veliký zájem, a to až takový, že byla rozšířena místa, do kterých se mohou prostřednictvím této služby přepravit.

Vozidlo taxislužby pro seniory
25. července 2020 - 12:00

„Senioři využívají tuto službu zejména k přepravě do zdravotnických zařízení, včetně ordinací praktických lékařů. Taxislužbou ale jezdí taky na úřady, na poštu, vlakové a autobusové nádraží nebo na hřbitovy. Nyní jsme vyšli vstříc jejich požadavkům na rozšíření cílových míst. Nově mohou taxislužbu využít i pro přepravu do knihovny a jejich poboček na území města,“ řekl náměstek primátora Marcel Sikora.

Taxislužbu pro seniory mohou využívat občané starší 70 let s trvalým pobytem na území města. K dispozici je každý pracovní den od 6 do 14 hodin. Za přistavení vozidla, neboli za jednu jízdu, senior zaplatí 20 korun. Spolu se seniorem se může přepravit i jedna doprovázející osoba, a to zdarma. Aby byla služba dostupná pro co nejvíce klientů, byl stanoven maximální počet jízd, a to na 6 za měsíc.

Podmínkou pro využití Taxislužby pro seniory je kromě trvalého pobytu na území města a věku nad 70 let také průkazka.

Senioři si mohou průkazku pro využití taxislužby vyřídit v úřední dny na odboru sociálních služeb magistrátu na ulici Radniční 1149 ve Frýdku. Doložit je nutné OP, případně plnou moc, pokud bude průkazka vyřizována v zastoupení. Vystavit si ji nechalo na 1 300 seniorů.


(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Odbor Kancelář primátora)