Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Technické služby zvou na Den otevřených dveří

Technické služby zvou na Den otevřených dveří

Frýdeckomístecká městská společnost TS a.s. (technické služby) pořádá v sobotu 5.října Den otevřených dveří.

Frýdek-Místek-ilustrační foto
3. října 2019 - 12:00

Veřejnosti od 9 do 12 hodin zpřístupní areál na ulici 17. listopadu 910 v Místku. Akce je vhodná i pro děti, které budou moci „prolézt“ traktorem, sekačkou i zametačem, nechat se povozit v montážní plošině nebo vyhrát reklamní dárek v některé z připravených soutěží. 

Pro všechny příchozí budou připraveny skupinové komentované prohlídky, které se uskuteční v půlhodinových intervalech. První prohlídka začne v 9 hodin, poslední je na programu v 11.30 hodin.


„Návštěvníky v rámci prohlídek seznámíme s jednotlivými činnostmi a provozy společnosti TS a.s. Budou moci nahlédnout do zázemí společnosti a představíme jim i techniku, se kterou se mohou setkat v terénu při opravách komunikací, údržbě zeleně nebo kontrolách a úpravách veřejného osvětlení. Takže si budou moci prohlédnout montážní plošiny, zametací stroje, kropičku, traktorové sekačky, ale taky vibrační válce a finišery, které se používají při pokládce asfaltových povrchů. Zájemce zavedeme i na dispečink, odkud sledujeme jednak stav veřejného osvětlení, ale taky semaforů ve správě města. Dostáváme na něj taky informace z teplotních čidel zabudovaných ve vozovkách v majetku města, což nám pomáhá operativně reagovat na stav komunikací zejména v podzimním a zimním období,“ nastínil průběh prohlídek předseda představenstva TS a.s. Jaromír Kohut, který věří, že již 3. ročník této akce přiláká spousty návštěvníků.

Po prohlídce získá každý návštěvník na památku drobný reklamní dárek.

Kokotské rybníky přivítají ochranáře

Moravskoslezskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mluvčí frýdeckomístecké radnice Jana Matějíková.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: arch.)