Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Tip na prima špacír v Bílovci. Otevřeny dvě naučné stezky

Tip na prima špacír v Bílovci. Otevřeny dvě naučné stezky

Dvě zcela nové naučné stezky v Bílovci budou ode dneška, tedy ve čtvrtek 14.října od 13 hodin, otevřeny pro veřejnost. Výstavbu obou stezek v hodnotě přes 350 tis. Kč financovalo město Bílovec.

Informační tabule v Bílovci.
14. října 2021 - 12:00

Stezky budou dostupné široké veřejnosti celoročně. První stezka s názvem Hubleska se nachází na jihozápadě města a začíná u křižovatky ulic Bezručova a Pod Hubleskou. Na pětikilometrové trase, která prochází úžasnou krajinou lesa zvaného Hubleska, je šest naučných tabulí, které seznamují návštěvníky nejen s historií dané lokality, ale i s místní nádhernou faunou i flórou.

Zdejší zajímavostí jsou i malá jezírka a také vila se stejným názvem Hubleska, kterou zde nechal postavit jeden za zakladatelů firmy Massag v Bílovci, a to Jindřich Salcher. Trasa této stezky končí v obci Bílov.

Druhá naučná stezka se jmenuje Údolím Jamníku a nachází na severovýchodě města, začíná u bílovecké vodní nádrže, hned u přehradní hráze. Název této stezky je odvozen od potoku Jamník, který pramení u Výškovic a ústí do říčky Seziny nedaleko Bravantic. Na pětikilometrové trase narazíte na celkem sedm cedulí s historickými i přírodovědnými informacemi. Dozvíte se, kdy byla vybudována místní přehrada i další zajímavosti.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál města Bílovec)