Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Tisící miminko narozené v ostravské nemocnici se jmenuje Tobiáš

Tisící miminko narozené v ostravské nemocnici se jmenuje Tobiáš

Jubilejní miminko letos zdravotníci zapsali do porodních knih téměř o měsíc dříve než vloni, kdy se ve Vítkovicích tisící novorozenec narodil 30.srpna. Vítkovičtí zdravotníci tak letos zažívají nebývalý babyboom, největší od roku 2008.

Ilustrační foto
13. srpna 2020 - 12:03

Malý Tobiáš se narodil mamince Tamaře v neděli v 16:50 hodin, měřil 49 centimetrů a vážil 3300 gramů. „Tobiáš je naše první dítě. Do porodnice jsme to neměli daleko, bydlíme v Ostravě,“ prozradila během gratulace šťastná maminka. Rodičům tisícího miminka přišel dnes pogratulovat ředitel nemocnice MUDr. Stanislav Jackanin, MBA, společně se starostou městského obvodu Ostrava-Vítkovice Richardem Čermákem.

Díky letos nově otevřené matrice přímo na oddělení šestinedělí si dnes rodiče Tobiáška u paní matrikářky z Úřadu městského obvodu Ostrava-Vítkovice vyzvedli také synův rodný list. Porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, založená v roce 1921, je držitelem titulu Baby Friendly Hospital, tedy nemocnice přátelská
k dětem.


Moderní porodní sál nabízí samostatné porodní pokoje se samostatným sociálním zařízením. Většina rodiček využívá možnost přítomnosti otce či jiného doprovodu u porodu, často i u císařského řezu.  Po porodu je samozřejmostí bonding a dotepání pupečníku.

U operačních porodů je prováděn odložený podvaz pupečníku. Nemocnice poskytuje komplexní služby pro těhotné před porodem, podporuje kojení, provozuje laktační poradnu a poradenství pro odvykání kouření u matek.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: AGEL.a.s.)