Svátek má: Leona

Regiony

Velikost textu:

Tragická dopravní nehoda v Ostravě-Zábřehu, sražení chodce

Tragická dopravní nehoda v Ostravě-Zábřehu, sražení chodce

Dne 28. prosince 2022 krátce před 19 hodinou došlo k dopravní nehodě na ulici Plzeňská v Ostravě-Zábřehu, bezprostředně za tramvajovou zastávkou Hulvácká.

Z místa nehody
30. prosince 2022 - 12:00

Dle prvotních informací měl 52letý řidič osobního vozidla Ford S-Max projíždět pravým jízdním pruhem ve směru od Ferony na Hrabůvku a z dosud nezjištěného důvodu srazil chodce. Ten následkem nárazu byl odhozen mimo vozovku do travnatého prostoru. Chodec ve věku 21 let bohužel svému zranění na místě podlehl.

Kriminalisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. Zabývají se okolnostmi a příčinami dopravní nehody a zjišťují také průběh nehodového děje a v souvislosti s tím se obrací na případné svědky, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě. Také žádají všechny řidiče vozidel, kteří místem projížděli, a případně jejich vozidlo disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158.„Šetřením na místě bylo zjištěno, že bezprostředně před kolizí měl řidič Fordu předjíždět jiné osobní vozidlo, proto se obracíme především na jeho řidiče. Dále bylo zjištěno, že v danou dobu, kdy došlo k dopravní nehodě, měla být na zastávce Hulvácká tramvaj č. 17 ve směru k zastávce Plzeňská. Proto žádáme také případné cestující, aby se přihlásili na nejbližší policejní služebnu, případně na linku 158," vyzývá por. Bc. Eva Michalíková, tisková mluvčí KŘP Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
60%