Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Tragická srážka vlaku a osobního automobilu v Ostravě

Tragická srážka vlaku a osobního automobilu v Ostravě

<< VIDEO >> Tragická nehoda na železničním přejezdu v Ostravě-Třebovicích zaměstnala, v sobotu 21.1.2023 dopoledne, všechny složky IZS.

Z místa nehody
22. ledna 2023 - 08:30

Během nehody, i přes veškerou snahu hasičů a záchranářů, přišly o život dvě děti. Na místo přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby. Na místo byl povolán i psycholog.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o srážce vlaku s osobním automobilem v sobotu 21.1.2023 v 10:11 hod. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Ostrava-Poruba a Ostrava Zábřeh, spolu s nimi i tři vozidla záchranné služby a Policie ČR.

Hasiči ihned po příjezdu provedli protipožární zajištění havarovaného vozidla, které se nacházelo mimo koleje a současně zahájili resuscitaci dvou dětí, které již byly mimo vozidlo. Po příjezdu záchranářů hasiči v resuscitaci pokračovali společně. Po několika „dlouhých“ minutách hasiči pomohli s transportem obou dětí do připravených sanitních vozů, kde opět společně se zdravotníky pokračovali v resuscitaci.I přes veškerou snahu jak hasičů, tak i záchranářů, má tato nehoda tragické následky. U nehody vyhasly životy dvou dětí. Na místo byl následně povolán i psycholog, který poskytl posttraumatickou péči řidiči osobního automobilu.

Po ukončení záchranných prací, bylo místo zásahu předáno hasičům Správy železnic a Polici ČR, která zahájila vyšetřování příčiny tragické nehody.

Moravskoslezskénovinky.cz informoval npor. Ing. Lukáš Popp, zastupující tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.(rp,moravskoslezskenovinky.cz, video+foto:hzs msk)


Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%