Svátek má: Erik

Regiony

Velikost textu:

Turisté berou region útokem, návštěvnost výrazně stoupla

Turisté berou region útokem, návštěvnost výrazně stoupla

Očekávaný efekt krajského programu Vstupy zdarma se dostavil. Turistické atraktivity hlásí výrazný nárůst návštěvníků. Příčinou je kromě hezkého počasí také možnost navštívit skoro šedesátku turistických cílů zadarmo, tedy bez placení vstupného.

Ilustrační foto
18. září 2020 - 12:00

Do kraje se sjíždějí návštěvníci z ostatních regionů i ze zahraničí, zejména z Polska a Slovenska. „Chtěli jsme zvýšit zájem o náš region. Hosté, kteří se k nám díky Vstupúm zdarma sjíždějí, podpoří místní ekonomiku a budou mít příležitost lépe poznat krásná a zajímavá místa v našem kraji. Věřím, že k nám začnou jezdit častěji a třeba do Moravskoslezského kraje v budoucnu pošlou i své přátele a známé,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a připomněl, že na posílení cestovního ruchu a prodloužení letošní turistické sezóny kraj ve svém rozpočtu vyčlenil zhruba 30 milionů korun.

„Zvýšený zájem o atraktivity v našem kraji způsobil, že se hlavně v těch turisty nejoblíbenějších místech hromadí větší počet lidí. A to hlavně v době, kdy atraktivity zahajují provoz a tvoří se dlouhé řady u pokladen. Všem provozovatelům, kteří se do programu zapojili, jsme proto připomněli a zdůraznili nutnost dodržovat všechna potřebná epidemiologická opatření, především rozestupy ve frontách a nošení roušek v uzavřených prostorech. Turistům bych pak poradil, aby si výlety v rámci možností plánovali spíše na všední dny než na víkendy, kdy se k nám sjíždí hosté zdaleka,“ vysvětlil hejtman Vondrák.

Zvýšenou návštěvnost registrují nejen TOP místa jako ostravská ZOO, Dolní Vítkovice nebo Stezka Valaška na Pustevnách. Turistů přibylo i v méně známých atraktivitách. „Projekt v tuto chvíli hodnotíme pozitivně, myslím si, že bez této podpory by se nám ve Flascharově dole jen obtížně naplnily termíny prohlídek i přes všední dny. Nyní je o ně velký zájem,“ řekl průvodce v dole na Odersku Jakub Zeman. Dveře se za posledních pár dní netrhnou ani na Zámku Kunín.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)