Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Turisté mají k dispozici novou mapu Lysé hory

Turisté mají k dispozici novou mapu Lysé hory

Turisté se díky Turistickému informačnímu centru Frýdek≈Místek na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu neztratí. K dispozici mají novou mapu Lysé hory.

Nová mapa Lysé hory pomůže turistům
9. října 2019 - 12:00

„Popsali jsme celkem 19 tras vedoucích k vrcholu Lysé hory, mezi kterými najdou potenciální návštěvníci této dominanty Beskyd nejen tipy na pěší výšlap, ale také na kolech, běžkách či skialpech," přibližuje ředitelka Turistického informačního centra Frýdek≈Místek Monika Konvičná. Každá trasa je poté detailně popsána včetně toho, jak se do výchozího místa mohou turisté dostat, zda je vhodná pro rodiny s dětmi nebo s kočárky.


Součástí tištěného materiálu jsou také informace týkající se výstupů na nejvyšší vrchol Lysé hory s průvodcem, o který je mezi návštěvníky Beskyd zájem.

„S průvodcem se dovídají zajímavosti tradující se k historii Lysé hory, poznávají nejstarší hospůdku v Beskydech či zbojníka Ondráše,a mají možnost nahlédnout i do druhé nejvýše položené meteorologické stanice v České republice. Výstupy s průvodcem si mohou objednat skupiny i jednotlivci. Informace o rezervaci výstupu najdou také v tomto materiálu," uzavírá Monika Konvičná.


Mapa Lysé hory je k dostání zdarma v české, polské a anglické mutaci v turistických informačních centrech v turistické oblasti Beskydy-Valašsko.  

Moravskoslezskenovinky.cz o celé záležitosti informovala Lucie Talavašková, marketingový manažer Turistického informačního centra Frýdek-Místek.

(vm,Moravskoslezskenovinky.cz, foto:TIC Frýdek-Místek)