Svátek má: Emílie

Regiony

Velikost textu:

Úpravy břehu Ostravice: Začne se vodovodem a kanalizací

Úpravy břehu Ostravice: Začne se vodovodem a kanalizací

Ostrava plánuje další proměnu okolí řeky Ostravice v centru města. Budoucí úpravy podél levého břehu navážou na rekonstrukci vodovodu a kanalizace, která právě v místě probíhá. Dokončena by měla být v únoru příštího roku.

Opravy před budovou soudu
19. října 2020 - 12:00

„Po opravě vodovodního a kanalizačního potrubí začneme s úpravami veřejného prostoru Havlíčkova nábřeží a v to v místě od budovy Krajského soudu až po lávku k hradu. Rekonstrukce tohoto dlouhého úseku bude rozdělena časově na dvě etapy. Nejprve začneme s částí od Hradní lávky pod Sýkorův most a zahrneme do úprav i sjezd z ulice 28. října k nábřeží, následně budeme pokračovat dál k budově Krajského soudu. Nábřeží a okolí řeky se stává stále více navštěvovaným místem nejen pro turisty, ale hlavně pro Ostravany. Láká k procházkám, relaxaci, cvičení, piknikům, k pořádání koncertů či trhů. Pokračujeme tedy v další proměně a zatraktivnění tohoto místa a jeho zapojení do života lidí," uvedla náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.

Rekonstrukce vodovodů a kanalizací pomáhají financovat speciální fondy, do nichž město pravidelně vkládá finanční prostředky. Do konce roku 2019 dala Ostrava celkem na údržbu vodovodní a kanalizační sítě 1,6 miliardy korun.

V následujících pěti letech bude město vkládat do obnovy vodovodů a kanalizací v průměru 500 milionů ročně. V Ostravě je 908 kilometrů kanalizační a 1068 kilometrů vodovodní sítě. Jejich majitelem je město Ostrava.

Po dobu rekonstrukce vodohospodářské infrastruktury na Havlíčkově nábřeží budou nutná některá dopravní omezení, která proběhnou v etapách tak, aby nebyla ohrožena bezpečná doprava centrem města.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál mmo)