Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Urologové zvou na Dny urologické prevence

Urologové zvou na Dny urologické prevence

Dny urologické prevence pořádá Urologické oddělení krnovské nemocnice ve spolupráci s Nadačním fondem Muži proti rakovině.

Plasma resektoskop
21. listopadu 2022 - 12:00

Akce zaměřená na prevenci a osvětu se uskuteční v úterý 22. 11. 2022 a ve středu 23. 11. 2022 vždy 09:00 – 12:00 a 13:00 – 15:00 v prostorách urologické ambulance.

„Přestože jsme zavaleni prací, rozhodli jsme se po covidové přestávce navázat na Dny urologické prevence, kdy naši ambulanci mohou bez objednání navštívit jak muži, tak ženy z celého regionu. Mužům nabízíme vyšetření prostaty, ledvin, močového měchýře a varlat. Ženám nabídneme vyšetření ledvin a močového měchýře,“ prozradil primář oddělení MUDr. Jan Pulcer, MBA.

Krnovští urologové registrují po pandemii vyšší záchyt nádorových onemocnění. „Chci tady zdůraznit, že prevence je v našem oboru základem úspěchu případné léčby. Čím dříve se nádor odhalí, tím je zpravidla větší šance na rychlou a šetrnou léčbu. Podstatnou informací je, že nejen v listopadu, ale po celý rok se k nám mohou lidé objednávat na preventivní prohlídku. Rakovina se na rozdíl od virózy či chřipky nedá přechodit či vyležet. Je důležité ji cíleně léčit,“ pokračoval primář urologie.Muži proti rakovině

Krnovští urologové úzce spolupracují s Nadačním fondem Muži proti rakovině. Tato známá celostátní organizace se podílí nejen na Dnech urologické prevence, ale oddělení pravidelně podporuje finančními dary. „Dva roky zpátky jsme od nadace obdrželi 100 tisíc korun na pořízení flexibilního cystoskopu OLYMPUS, typ CYF-5. Letos nám Nadační fond Muži proti rakovině pořídil Plasma resektoskop za 272 tisíc korun. Přístroj využíváme při resekci nádorů v močovém měchýři. Moc za nás urology i naše pacienty nadaci děkuji,“ dodal primář Pulcer.

Nadační fond si všiml rozvoje krnovské urologie. „Máme radost z toho, že se urologie stala v krnovské nemocnici opět samostatným oddělením. S nemocnicí se nám dobře spolupracuje a proto jsme zde opět cílili finanční podporu a zapojili se i do Dnů urologické prevence,“ uvedla Ing. Martina Kavanová z Nadačního fondu Muži proti rakovině.

Ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA by rád posílil tým urologie. „Lékaři naší urologie odvádí skvělou práci. Chceme rozšířit stávající tým o jednoho či dva lékaře. Naším cílem je zajištění kvalitní urologické péče pro pacienty z celého regionu i z oblasti Jesenicka.“

Plasma resektoskop 1, 2 – Urologové v krnovské nemocnici mají k dispozici nový Plasma resektoskop, který byl pořízen za 272 tisíc korun z prostředků Nadačního fondu Muži proti rakovině.        

Moravskoslezskénovinky.cz informoval Jiří Krušina, personální a marketingový náměstek, SZZ Krnov.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:SZZ Krnov )

Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%