Svátek má: Vratislav

Regiony

Velikost textu:

V Bohumíně přibyl na frekventované silnici nový semafor

V Bohumíně přibyl na frekventované silnici nový semafor

Nejfrekventovanější tah Bohumínem, ulice 1. máje ve Skřečoni, má další bezpečnostní prvek.

Nový semafor
9. listopadu 2022 - 12:00

Město tu nechalo zhotovit světelný semafor, který má zklidnit dopravu a pomoci s přecházením obyvatelům, kteří v blízkosti přetížené silnice bydlí. Za jeho instalaci, kterou nyní dokončilo, zaplatilo 800 tisíc korun. Do provozu jej uvede v druhé polovině tohoto týdne.

„Jediným účinným řešením přetíženosti této komunikace, kterou projíždí denně přes jedenáct tisíc aut, je plánovaný obchvat směrem na Karvinou. Stát sice pracuje na přípravě jeho výstavby, ta ale potrvá roky. Proto se snažíme hledat cesty, jak nevyhovující situaci alespoň částečně zlepšit do doby, než bude stavba dokončena,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Nový semafor u místní samoobsluhy ocení především lidé, kteří v jeho okolí bydlí či pracují. „Jde o světelné signalizační zařízení, které se aktivuje na znamení chodce. Původně jsme zvažovali typ zpomalovacího semaforu, jeho instalaci nám ale nepovolila Policie ČR,“  konstatoval starosta s tím, že i klasický semafor představuje efektivní opatření. Pomůže s přecházením silnice ve střední části Skřečoně, kde se nachází hustá rodinná zástavba a sídlí tu i řada firem.

„Plány na regulaci dopravy v těchto místech jsme měli už řadu let, zdrželo nás získání souhlasu a pozemků od Ředitelství silnic a dálnic, což bylo administrativně velmi složité a zdlouhavé,“ popsal Vícha. Nakonec se ve finální fázi projektu musel posunout i termín samotného zprovoznění semaforu kvůli komplikacím ČEZu s napojením zařízení do sítě.Město na výpadovce směr Karviná už několik zklidňujících prvků v minulosti realizovalo. Lidé dojíždějící do centra města na kole mohou využívat cyklostezku a městská policie v ulici 1. máje provozuje orientační měřiče rychlosti.

V blízkosti základní školy funguje už čtrnáctým rokem klasický semafor a přesně před třemi lety dala radnice na křižovatce Polní a Bohumínské ulice (I/67) vybudovat světelné zařízení s radarem za 4,4 milionu korun. Při překročení povolené rychlosti na něm naskočí motoristům červená. Součástí investice byly i nové chodníky, ty doplnil bezpečnostní ostrůvek a nasvětlený přechod pro chodce.

Moravskoslezskénovinky.cz informovala Jana Končítková, tisková mluvčí, město Bohumín.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:meu Bohumin)
Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%