Svátek má: Soběslav

Regiony

Velikost textu:

V centru Ostravy vyroste nejvyšší budova v ČR

V centru Ostravy vyroste nejvyšší budova v ČR

Jedinečný pozemek v centru Ostravy podél ulice 28.října, označený jako Slza, prodává město ostravské společnosti, která na něm postaví obchodně administrativní centrum s hotelem a byty.

Historické centrum Ostravy.
31. července 2020 - 12:00

Dosud nezastavěné území o rozloze téměř 8 300 m2 kupuje společnost RT Torax za 61,7 milionu korun s DPH. Prodej již schválili ostravští zastupitelé. O záměru prodat pozemky ve tvaru slzy rozhodli zastupitelé vloni v květnu.

Město požadovalo, aby měl objekt minimálně dvanáct nadzemních podlaží a byl v souladu s platným územním plánem a základními funkčními a prostorovými regulačními podmínkami z ledna 2019.

„Šedesátipatrová budova s výškou 238 metrů by se stala nejvyšší stavbou v České republice. Vznik této ostravské dominanty zároveň doplní postupný rozvoj Nové Karoliny v moderní čtvrť s kvalitním bydlením a bohatou občanskou vybaveností. Postupná dostavba území, které ještě do roku 1986 bylo černouhelným dolem s koksovnou, architektonicky propojí historické jádro města na jedné a Dolní oblast Vítkovice na straně druhé,“ uvedl primátor Tomáš Macura.V obytné věži budou byty. Ve spodních patrech administrativní věže vzniknou kancelářské prostory, v horní části hotel s vyhlídkovou restaurací. V parteru potom komerční prostory a konferenční centrum. Součástí stavby budou společné podzemní garáže pro zhruba 700 aut. Parter propojí nákupní centrum Forum Nová Karolina, ulici 28. října a městský bulvár ulice Jantarová.

Převod pozemků je smluvně vázán na úhradu celé kupní ceny a také na vydání pravomocného stavebního povolení, o které musí firma požádat do prosince roku 2022. Objekt musí být postaven do května roku 2026. Město má na pozemky až do zkolaudování nového objektu předkupní právo.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál mmo)