Svátek má: Lada

Regiony

Velikost textu:

V Dolních Vítkovicích se starají o děti zdravotníků a záchranářů

V Dolních Vítkovicích se starají o děti zdravotníků a záchranářů

Skupinu dětí zdravotníků, záchranářů, hasičů a vůbec všech rodičů, kteří pracují ve složkách Integrovaného záchranného systému Moravskoslezského kraje, hlídají, baví a vyučují zaměstnanci Světa techniky v Dolních Vítkovicích.

Z výuky
24. března 2020 - 14:30

„Nabídli jsme tuto službu dobrovolně, abychom doplnili infrastrukturu zařízení MŠ a ZŠ pro tyto děti v našem kraji. Nabízíme v tuto chvíli kapacitu pro 15 dětí ve věku od 6 do 10 let. Aktuálně hlídáme 5 dětí, do konce týdne jich však bude již 10,“ uvedl ředitel Světa techniky Jakub Švrček.

Dětem je k dispozici prostor Velkého světa techniky. Využívají hlavně interaktivní část Dětský svět, ale i tematické učebny, dílny a laboratoře sloužící standardně k výuce školáků.

„Děti nejen hlídáme, ale protože máme zkušené lektory a animátory, můžeme s nimi zároveň dělat i školní úlohy, které by jinak ubíraly čas a energii jejich již tak nadmíru vytíženým rodičům,“ vysvětlil Švrček.

Dětská skupina funguje každý všední den od 7 do 17 hodin. Rodiče mohou své potomky v tomto rozmezí přivést kdykoli a kdykoli si je zase vyzvednout. Přísně se ale hlídá hygiena a preventivní pravidla proti přenosu koronaviru.

Služba Světa techniky je pro rodiče zaměstnané ve složkách IZS bezplatná.Mimo tuto službu připravuje Svět techniky rovněž účelně zaměřené výukové programy a videa, která budou volně ke zhlédnutí nebo budou přímo on-line streamovaná na internetu. Cílem je smysluplně vyplnit čas dětí a ulehčit jim práci se školními úkoly.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Eva Kijonková, mediální zastoupení DOV.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:dov)