Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

V Karviné bude vybudován psí park

V Karviné bude vybudován psí park

Karvinský magistrát vyslyšel volání pejskařů, a rozhodl se v lokalitě lesoparku Dubina vybudovat uzavřený psí park o rozloze 4 600 m2.

Ilustrační foto
5. října 2018 - 12:00

Půjde o místo, kde si psi pod dozorem svých majitelů hrají a cvičí. Část parku bude rovněž vyhrazena pro volný pohyb psů.

Park bude rozčleněn do tří částí. První část bude určena pro menší plemena psů a bude oddělena plotem od části pro velká plemena. Důvodem je ochránit menší plemena před stresem z velkých psů. Obě tyto části budou aktivními zónami, třetí část parku bude klidovou zónou pro společný pohyb plemen všech velikostí. Zóna bude umístěna v jihovýchodním rohu areálu, kde se nachází stávající vzrostlá zeleň a bude chránit psy i jejich majitele před sluncem.


Postupně se bude park vybavovat herními a cvičícími prvky pro trénování psí agility a dalším mobiliářem jako jsou psí pisoáry, lavičky, odpadkové koše na komunální odpad a odpadkové koše se sáčky na psí exkrementy.

V Karviné bude nainstalováno 77 nových kamer

Práce na vybudování psího parku budou zahájeny už v tomto roce, kdy dojde k probírce dřevin a k úpravě zeleně. Následně bude celý areál oplocen a bude v něm postupně instalováno potřebné zařízení včetně mobiliáře.

„Jsem rád, že jsme mohli pejskařům vyhovět a vybudujeme pro ně psí park. Vyslyšeli jsme rovněž jejich návrhy, a park rozdělíme do několika částí. Pokud bude tento projekt úspěšný, budeme v budoucnu hledat ve městě další vhodná místa, kde by podobný areál pro psy mohl vyrůst,“ říká primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

Moravskoslezskenovinky.cz informoval Bc. Lukáš Hudeček, tiskový mluvčí Magistrátu města Karviná.

(jv, moravskoslezskenovinky.cz, foto:mmk)