Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

V Krásném Poli mají novou sportovní halu

V Krásném Poli mají novou sportovní halu

Nová multifunkční sportovní hala v Krásném Poli byla slavnostně uvedena do provozu v pátek 9. října. Sportovat v ní budou obyvatelé Krásného Pole, Poruby i okolí.

Exteriér nové haly
13. října 2020 - 12:00

Statutární město Ostrava na její výstavbu, která odstartovala v září loňského roku, přispělo téměř 14 milionů korun.

Stejnou částku uvolnil obvod, polovinu uznatelných nákladů z celkové částky 54,8 milionu korun s DPH uhradila dotace ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Jedná se o 25,5 milionu korun.

„V západní části Ostravy, k níž patří i Krásné Pole, v poslední době roste počet obyvatel, kteří se do této lokality stěhují za kvalitními podmínkami pro bydlení. Sportovní infrastruktura zde však dlouhodobě pokulhávala za potřebami nejen registrovaných sportovců, ale i široké veřejnosti. Proto jsme se rozhodli finančně podílet na této investici a posílit tamní sportovní infrastrukturu. Těší mě, že zájem o halu už řadu měsíců před jejím otevřením byl tak velký, že je už dnes vytížená téměř na maximum," uvedla resortní náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Novou halu tvoří dvě sportovní plochy, tribuna pro 118 sedících a 60 stojících diváků, zázemí a sklad. Hlavní sportovní plocha má rozměry 42,5 x 22,5 metru, vedlejší sportovní plocha je o rozměrech 14 x 11,5 metru. Lze je využívat odděleně a souběžně pro různé sporty, nebo v případě větších akcí, jako jsou například turnaje, i společně. Zázemí pro sportovce sestává ze čtyř šaten a dvou sprchovací místností, malé kuchyňky a toalet pro sportovce i diváky.


Velká hala má vynikající akustiku a kvalitní ozvučení, k dispozici v ní je velkoplošná obrazovka s ukazateli nejen skóre, ale i dalších informací (soupisky, trestné minuty apod.) pro všechny sporty. Malá hala je vybavena klimatizací.

Vytápění zajišťuje horkovod z nedaleké školy, zdrojem tepla je kogenerační jednotka, což je moderní zařízení umožňující kombinovanou výrobu elektřiny a tepla. Navíc vyrobenou elektřinu obvod prodává formou zeleného bonusu, teplo se využívá také k vytápění okolních objektů včetně základní školy, mateřské školy i školní jídelny.

(pšt, moravskoslezkenovinky.cz, zdroj: portál MSK)