Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

V Moravskoslezském kraji lidé třídí odpad stále lépe

V Moravskoslezském kraji lidé třídí odpad stále lépe

Obce, jejichž občané nejlépe třídí komunální odpad, získávají každoročně prestižní ocenění „O keramickou popelnici“. Za třídění vysloužilých elektrozařízení jsou pak udělovány ceny „O keramické sluchátko“ a „Elektrooskar“.

Ilustrační foto
16. září 2021 - 12:01

Tyto soutěže jsou součástí krajské informační kampaně zaměřené na podporu sběru a třídění odpadu ve městech a obcích České republiky.

Ocenění obcím předali 14. září 2021 na slavnostním ceremoniálu v prostorách frýdeckého zámku nejen zástupci Moravskoslezského kraje. První místo v kategorii obcí s rozšířenou působností obsadilo město Frýdlant nad Ostravicí následovaný Jablunkovem a Bohumínem.

V obcích nad 2 000 obyvatel dominovaly Hukvaldy, druhá byla obec Trojanovice a třetí Kozlovice. V kategorii obcí od 801 do 2 000 obyvatel patří první příčka obci Morávka, druhé místo obsadil Milíkov a třetí příčku Metylovice. Mezi malými obcemi do 800 obyvatel nejlépe třídili obyvatelé obce Tvrdkov, druhá skončila Nová Pláň, třetí pak obec Krásná.


Do soutěže bylo zapojeno všech 300 obcí a měst Moravskoslezského kraje. Na jednoho obyvatele kraje v roce 2020 připadlo 21,1 kg vytříděného papíru, 16,5 kg plastů, 14,4 kg skla a více než čtvrt kilogramu nápojových kartonů. V součtu je to tedy průměrně 52,3 kilogramu vytříděného odpadu na jednoho občana kraje.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)