Svátek má: Alan

Regiony

Velikost textu:

V Moravskoslezském kraji už přes 240 výjezdů kvůli Sabine

V Moravskoslezském kraji už přes 240 výjezdů kvůli Sabine

Už přes 240 výjezdů mají na kontě moravskoslezští profesionální a dobrovolní hasiči kvůli orkánu Sabine od nedělního večera, a především od brzkého pondělního rána 10.2.2020 zhruba do pondělní půl jedné odpolední.

Oprava krytiny u kostela ve Staré Bělé
11. února 2020 - 12:00

Jejich počet by se teď měl viditelně snížit, další vlna větrných poryvů má přijít nejdříve za hodinu a nemá být už tak silná.

Především šlo tradičně o odstraňování spadlých stromů, v mnoha případech i o provizorní upevnění či stržení uvolněné plechové střešní krytiny. Profesionální hasiči (HZS MSK) ze stanice Ostrava-Zábřeh například odstraňovali uvolněnou střešní krytinu z římskokatolického kostela ve Staré Bělé - s pomocí automobilového žebříku. V obci Morávka (FM) zase jednotka HZS MSK Frýdek-Místek nyní postupně odstraňuje letitou lípu (průměr kmene hodně přes metr), která skončila na rodinném domě a poškodila jej. Smrk spadl na dva zaparkované automobily v Ostravě-Bělském lese, hasiči jej již odstranili.

Fičák Sabina už řádí druhý den. Zabila řidiče a lámala, co se dalo

Hasiči zasahovali v pondělí ráno u tří dopravních nehod, kde osobní automobily narazily do spadlých stromů. Evidujeme dva (doufám že lehce) zraněné řidiče. Nehody se staly ve Studénce (NJ), Dolních Tošanovicích (FM) a Hukvaldech (FM). Další zraněné v souvislosti s orkánem Sabine dosud moravskoslezští hasiči neevidují.

Hasiči v okrese Frýdek-Místek tak mají dosud na kontě bezmála osm desítek výjezdů, mezi 35 a 40 v okresech Nový Jičín, Karviná, Opava a Ostrava-město, na Bruntálsku bylo 15 výjezdů.Moravskoslezskenovinky.cz informoval por. Mgr. Petr Kůdela,tiskový mluvčí,HZS MSK.

(red,moravskoslezskenpvinky.cz,foto:hzs msk)