Svátek má: Vilém

Regiony

Velikost textu:

V Ostravě se konal akademický šampionát v požárním sportu

V Ostravě se konal akademický šampionát v požárním sportu

Akademický šampionát v požárním sportu v Ostravě vyhrála Plzeň a domácí. Osmého ročníku se zúčastnilo téměř 150 závodníků a závodnic z ČR a Slovenska.

Akademické MČR v požárnéím sportu
6. května 2019 - 12:00

Mužský tým Západočeské univerzity Plzeň a ženský tým Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava vyhrály Otevřené akademické mistrovství ČR v požárním sportu, které se konalo v moderním hasičském sportovním areálu v Ostravě-Porubě. Osmého ročníku se zúčastnilo téměř 150 závodníků a závodnic z ČR a Slovenska. Muži VŠB-TU Ostrava skončili v týmech druzí.

Slavnostního vyhlášení výsledků v týmech i ve 4 disciplínách požárního sportu (výstup na věž, 100 metrů s překážkami, štafeta 4x100 metrů a požární útok) se v pátek odpoledne zúčastnila mj. náměstkyně primátora pro sport a školství Mgr. Andrea Hoffmannová, Ph.D., která měla záštitu nad celou akcí, a náměstek krajského ředitele HZS Moravskoslezského kraje plk. Ing. Radim Kuchař.HZS MSK byl spoluorganizátorem dvoudenní akce a propůjčil svůj moderní sportovní areál u hasičské stanice v Ostravě-Porubě. Vedle vysokoškoláků se zde představily i nejlepší týmy z finále středoškolské ligy v požárním sportu.

Moravskoslezskenovinky.cz informoval por. Mgr. Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:hzs)