Svátek má: Ivo

Regiony

Velikost textu:

V Ostravě se narodilo více dětí. Na svět přišlo i 118 dvojčat

V Ostravě se narodilo více dětí. Na svět přišlo i 118 dvojčat

V roce 2021 stoupla v Ostravě porodnost, narodilo se 5.419 dětí, o 118 více než v roce předchozím. Na svět přišlo víc chlapců (2.797) než děvčat (2.622).

Matyáš, první občánek Ostravy roku 2022.
14. ledna 2022 - 12:00

Mezi novorozenci je také 118 dvojčat. Nejčastěji rodiče volili jména Eliška a Ema, pro chlapce pak Jakub a Jan. Na dalších pomyslných příčkách vítěznou Elišku následuje Ema, Viktorie (Victoria, Viktoria), Anna, Tereza, Laura, Natálie, Jasmína, Sofie, Amálie, Klára, Adéla, Mia a Nela.

Chlapci dostávali nejčastěji jména Jakub, dále Jan, Matyáš, Matěj, Vojtěch, Tobiáš, Tomáš, Dominik, Adam a Lukáš. I pro letošní první ostravské miminko ostatně volili rodiče právě jedno z oblíbených jmen – Matyáš.

Nicméně rodiče svým dětem vybrali i jména neobvyklá. Ve městě se narodily dívky, které nosí jména netradiční, Diletta, Cynthia, Ayla, Amáta, Eleanor, Leticie, Lara, Madlen, Nette, Nemica, Selena, Ashley, Deria či Aria, popřípadě mají jména dvě Thalie Charlotte, Sophia Rose, Nancy Jana, Liliana Lauren, Jasmína Josefina nebo Anděla Charlotte.


Pozadu však nezůstala vloni ani chlapecká raritní jména. Chlapci byli pojmenování Ezechiel, Harvy, Koldo, Medard, Levi, Suren, Viggo, Sam, Johny, Diego. I chlapcům vybrali rodiče jména hned dvě Theodor Chidera, Teodoro Leonid, Kai Theodore, Denis Chinazom, Enrico Brian a Aleksander Cyprian.


(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)