Svátek má: Rostislav

Regiony

Velikost textu:

V Ostravě se otevřelo velkokapacitní očkovací centrum

V Ostravě se otevřelo velkokapacitní očkovací centrum

Na výstavišti Černá louka v Ostravě se otevřelo velkokapacitní očkovací centrum. Dnes v něm zdravotníci naočkují asi 250 lidí.

Očkovací centrum v Ostravě.
2. března 2021 - 12:00

V národním rezervačním systému bylo k dnešním 11:00 evidováno zhruba 2200 zájemců o očkování v tomto centru. Náklady na jeho vybudování by měly být do milionu korun, mnoho z vybavení se ale podařilo získat bezplatně.

Očkovací centrum je společným projektem města, kraje, Fakultní nemocnice Ostrava a Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Bezbariérové centrum by v počátku mělo naočkovat asi 300 lidí denně. Se zvyšováním dodávek vakcín by ale měl narůstat i počet naočkovaných.

Podle ostravského primátora Tomáše Macury by se centrum ještě v březnu mohlo dostat na kapacitu 700 naočkovaných denně. Od dubna pak na svou maximální kapacitu, která bude znamenat 1800 očkovaných za den.


Podle epidemiologa a děkana Lékařské fakulty Ostravské univerzity Rastislava Maďara je zatím očkování v centru zcela bezproblémové, u nikoho z očkovaných se neprojevily nějaké nežádoucí účinky.

Po očkování lidé setrvávají zhruba půl hodiny na místě, kde je pro ně k dispozici zhruba 150 židlí. Podle Maďara je místo dostatečně prostorné, aby lidé mohli být od sebe v bezpečné vzdálenosti.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)