Svátek má: Emílie

Regiony

Velikost textu:

V Ostravě zůstává stejný provozovatel bikesharingu

V Ostravě zůstává stejný provozovatel bikesharingu

Provozovatelem veřejně sdílených kol v Ostravě pro příští dva roky zůstává společnost nextbike. Splnila všechny podmínky, které si město stanovilo ve veřejné zakázce, a nabídla výrazně nižší cenu, kterou město přispěje na každou výpůjčku.

Ilustrační foto
26. října 2020 - 12:00

Výběrové řízení bylo vypsáno pro neomezený počet zájemců, přihlásili se dva. Vítězný nextbike, který službu v Ostravě druhým rokem zajišťuje, nabídl cenu 7,10 koruny s DPH za každou výpůjčku, společnost Rekola, která v roce 2018 sdílená kola v Ostravě zaváděla, navrhla cenu 9,90 korun s DPH.

V letech 2021 a 2022 bude ve všech 23 obvodech města k dispozici celkem přes 300 stanic, kde se budou kola půjčovat a také vracet. Počet i umístění se může měnit podle poskytnutých dat a zpětné vazby uživatelů a provozovatele služby.


V období největšího zájmu, od června do září, bude v ulicích města tisícovka sdílených kol, od března do května a od října do listopadu to bude 800 a v lednu, únoru a prosinci 400 kol. Pro uživatele bude i nadále prvních 15 minut výpůjčky zdarma a následujících 45 minut za cenu ve výši maximálně 25 korun. Cena za každou další hodinu půjčení kola nepřesáhne 40 korun.

Staronový provozovatel se smluvně zavázal, že službu začne poskytovat už od začátku ledna. Protože letos se bude bikesharing provozovat až do konce prosince, uživatelé budou moci tentokrát kola využívat bez zimní přestávky.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)