Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

V Polance nad Odrou mají zrekonstruovaný sportovní areál

V Polance nad Odrou mají zrekonstruovaný sportovní areál

Moderní, víceúčelový, venkovní sportovní areál se čtyřmi novými hřišti a plochou pro kolečkové sporty vznikl u základní školy v Polance nad Odrou. Fotbalový areál prošel kompletní proměnou a byl už uveden do provozu.

Nový sportovní areál
8. října 2020 - 12:00

V areálu byla vysazena nová zeleň, doplněny lavičky, stojany pro kola i odpadkové koše. Opravena byla stávající tribuna, kterou doplnila jedna menší mobilní tribuna. Areál v Polance nad Odrou je v majetku města a prošel úpravou v hodnotě 27,6 milionu korun. Dotace ze státního rozpočtu byla ve výši 19,3 milionu korun. K této částce přidalo město Ostrava i obvod Polanka nad Odrou každý po 4,14 milionu korun.„Pokračujeme s výstavbou a modernizací sportovních areálů, které jsou určeny všem zájemcům, včetně široké veřejnosti. Od tohoto víkendu mají nové sportovní zázemí v Polance nad Odrou a za pár dnů slavnostně otevřeme novou sportovní halu v Krásném Poli. Dostatečné možnosti k sportování chceme nabídnout nejen v centru města, ale také na jeho okrajích. Jen v letošním roce investuje Ostrava do oblasti sportu více než 400 milionů korun," uvedla resortní náměstkyně Andrea Hoffmannová.


Nové travnaté fotbalové hřiště má hrací plochu 98 x 63 metrů. Po rekultivaci bylo doplněno o nový zavlažovací systém. Jeho povrch tvoří zasetý přírodní trávník. Hřiště je oplocené a jsou kolem něj čtyři sloupy pro umělé osvětlení LED svítidly s možností naklopení.

Odstraněním škvárového povrchu z tréninkové hrací plochy vzniklo další hřiště o velikosti 64 x 45 metrů, tvořené umělým trávníkem II. generace. V zadní části asfaltového oválu jsou dvě nová multifunkční hřiště s tartanovým povrchem, určená pro míčové sporty a hasičský sport. Areál doplňuje asfaltová plocha pro kolečkové sporty.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)