Svátek má: Roman

Regiony

Velikost textu:

Vandalizmus, neúcta či hyenizmus v Jablunkově na Frýdeckomístecku

Vandalizmus, neúcta či hyenizmus v Jablunkově na Frýdeckomístecku

První prázdninový den policisté z obvodního oddělení Jablunkov přijali oznámení o poškození městského altánu v areálu městského lesa, v části na Vyhlídce.

Poškozený altán
1. srpna 2022 - 12:00

Dosud neznámý pachatel poškodil celkem pět kusů informačních tabulí a jednu velkou tabuli pomaloval barvou vulgárními nápisy.  Samotné poškození spočívalo v rozlámání tabulí, jejich vylomení z vitrín a nakonec i popsání fixem. Škoda způsobena městu Jablunkov značně převyšuje částku 10.000,- Kč.

Policisté po možných pachatelích pátrají. Podle svědectví se poslední červnový den na inkriminovaném místě pohybovala skupinka chlapců na jízdních kolech.„Ty chlapce žádáme, aby se přihlásili na obvodní oddělení a případně svou výpovědí a svědectvím přispěli k objasnění tohoto činu. Samozřejmě žádáme také ostatní možné svědky, kteří by mohli jakoukoli informací přispět k objasnění, aby se obrátili, byť anonymně, na tísňovou linku 158, případně se dostavili na místní obvodní oddělení," vyzývá  por. Bc. Eva Michalíková, tisková mluvčí KŘP Moravskoslezského kraje.

V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:KRP MSK)