Svátek má: Ema

Regiony

Velikost textu:

Ve Frenštátu začala obnova prostranství před Domem kultury

Ve Frenštátu začala obnova prostranství před Domem kultury

Minulý týden začala obnova prostranství před hlavním vchodem Domu kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm. Obnova bude zahrnovat opravu chodníků, sadové úpravy, vybudování klidové zóny a nového vstupního schodiště do Domu kultury.

Vizualizace obnoveného prostranství před Domem kultury
25. března 2019 - 12:00

Součástí bude i obnova sochy s názvem Sedící dívka s knihou od akademické sochařky Marie Káňové, frenštátské rodačky, která po vstupu sovětských vojsk v roce 1968 emigrovala, dnes trvale žije v texaském Houstonu a v letošním roce oslaví významné životní jubileum (*1939).

„Socha se očistí, zbaví mechu a po ukončení všech prací znovu osadí na nový podstavec před hlavní vchod do Domu kultury,“ uvedl architekt Martin Janda.Náklady projektu dle smlouvy činí 825 tisíc korun.  Obnova prostranství, kterou zajišťuje firma SATES MORAVA spol. s r.o. z Valašského Meziříčí, by měla být ukončena do 30. dubna letošního roku.

„Nová plocha bude oproti stávajícímu chodníku snížená a vznikne tak zajímavý prostor pro setkávání. Zároveň budou vybudovány nové přístupy k Domu kultury, využije sei svah a nová odpočinková zóna vytvoří kompozici místa, kde i socha bude mít svou novou významnou polohu,“ uzavřel architekt Janda.

Práce na obnově prostranství před Domem kultury

Moravskoslezskénovinky.cz informovala Ing. Iva Vašendová, tisková mluvčí, Městský úřad Frenštát pod Radhoštěm.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:meufrenstat)