Svátek má: Oldřich

Regiony

Velikost textu:

Ve Frýdku Místku hořel supermarket

Ve Frýdku Místku hořel supermarket

Celkem čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly v pátek v noci 6.7.2018 ve Frýdku-Místku u požáru objektu supermarketu na ulici 1.máje.

Hořící supermarket
10. července 2018 - 12:00

Oheň a kouř poničil jak stavební prvky, tak vystavené či uskladněné zboží. Příčina vzniku požáru je zatím v šetření. Moravskoslezskenovinky.cz o tom informoval mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Operační středisko HZS MSK přijalo tísňové volání 30 minut po 22. hodině. Na místo byla ihned vyslána jednotka profesionálních hasičů z Moravskoslezského kraje ze stanice Frýdek-Místek spolu s dobrovolnými kolegy z Frýdku-Místku. Po dojezdu první jednotky si velitel zásahu dále povolal na místo profesionální hasiče ze stanice Nošovice spolu s dobrovolnými kolegy ze Sedliště. Na místě zasahovalo celkem 6 cisternových automobilů a jeden automobilový žebřík.


Po příjezdu na místo události hasiči okamžitě zahájili hasební práce na objektu ze dvou stran. Celkem byly nasazeny 3 útočné vodní proudy, kterými se podařilo hasičům požár lokalizovat a následně i zlikvidovat. Celý supermarket byl silně zakouřen, proto hasiči během celého zásahu používali termokameru k vyhledávání skrytých ohnisek požáru a nasadili přetlakovou ventilaci k odvětrání prostor. Celková likvidace požáru byla provedena po 4 hodinách od ohlášení události na operační středisko HZS MSK.

Po ukončení hasebních prací se většina jednotek vrátila zpět na své základny. Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Frýdku-Místku-Frýdku zůstala po zbytek noci na místě události a prováděla dohled na místě zásahu. Škoda vzniklá nočním požárem nebyla zatím vyčíslena.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: HZS)