Svátek má: Rostislav

Regiony

Velikost textu:

Ve Frýdlantu nad Ostravicí se ve splavu topili tři lidé

Ve Frýdlantu nad Ostravicí se ve splavu topili tři lidé

Do rozsáhlé záchranné a pátrací akce se v pátek 2. dubna 2021 odpoledne zapojilo celkem osm hasičských jednotek na řece Ostravici.

Zásah hasičů ve Frýdlantu nad Ostravicí.
4. dubna 2021 - 12:00

Tonutí osob v jezu u autokempu ve Frýdlantu nad Ostravicí bylo na tísňovou linku ohlášeno několik minut po půl páté odpoledne.

Operační středisko část jednotek nasměrovalo přímo na místo události, další pak na vhodná místa ve směru toku - dle ohlášení se totiž jedna z osob měla pohybovat po proudu řeky.  

Po příjezdu na místo tonutí již byla jedna z osob vytažena z vody a resuscitována, další dvě byly pohřešovány. Hasiči zahájili průzkum jezů na člunech uvázaných na traverz lanovou technikou, zároveň prozkoumávali oba břehy řeky a to jak ve spolupráci s policisty, tak i s vojáky, kteří v současné době posilují policejní hlídky.

Ze vzduchu se do pátrání po pohřešovaných zapojily i vrtulníky Letecké záchranné služby a Policie ČR - druhý jmenovaný s termovizní kamerou.


Jednoho tonoucího se podařilo z řeky vytáhnout policistům kousek pod místem události a ihned zahájili resuscitaci. Do té se následně zapojili i hasiči a zdravotníci - zraněný byl následně v kritickém stavu převezen do nemocnice.

Nalézt třetího pohřešovaného se v průběhu pátečního zásahu nepodařilo a to ani přes nasazení policejních potápěčů. Pátrací akce byla ukončena ve 22 hodin.


(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj a foto: HZS MSK)