Svátek má: Lada

Regiony

Velikost textu:

Ve Slezské nemocnici otevřeli logopedickou ambulanci

Ve Slezské nemocnici otevřeli logopedickou ambulanci

Slezská nemocnice v Opavě otevřela vlastní logopedickou ambulanci. Ta má zatím dostatečnou kapacitu a přijímá pacienty z celého regionu.

Logopedka Iveta Mrózková
17. ledna 2020 - 12:00

„Koncem minulého roku k nám nastoupila logopedka PhDr. Iveta Mrózková. Je to dobrá zpráva zejména pro neurologické pacienty, kteří mají po cévních mozkových příhodách problémy s komunikací. Paní doktorka s těmito lidmi pracuje již na nemocničním lůžku,“ uvedl ředitel Slezské nemocnice v Opavě Ing. Karel Siebert, MBA.

Ztráta řeči, případně zhoršení komunikačních schopností, je jedním ze závažných symptomů vznikajících při cévní mozkové příhodě.

„Cévní mozková příhoda u pacientů zasáhne většinou pohybový aparát. Nemalá část pacientů má ale také problémy s komunikací. Část pacientů si neumí vybavit slova, další naopak přestanou řeči rozumět. Tento nepopsatelný a pro pacienta vždy frustrující stav si zdravý člověk neumí ani představit. Právě logoped může těmto lidem efektivně pomoci, aby se co nejdříve mohli dorozumívat s okolím,“ řekl primář neurologického oddělení Slezské nemocnice v Opavě MUDr. Martin Krobot.Logopedka Iveta Mrózková navštěvuje také pacienty dalších oddělení nemocnice, kteří mají problémy s komunikací (geriatricko-doléčovací oddělení, interní oddělení aj.):

„Mým úkolem je pomoci obnovit nejen komunikační schopnosti pacienta, ale například i narušenou schopnost polykání, která pacienta v životě velmi omezuje.“ Ve své ambulanci, která je umístěna ve druhém patře pavilonu L, poskytuje odbornice logopedickou diagnostiku a terapii pacientům, kteří již byli z nemocnice propuštěni domů. To v rámci následné péče o pacienty. Zbývající pracovní čas věnuje ambulantním pacientům z řad dospělých i dětí.

„Vždy je nutno, aby zájemci o návštěvu logopedické ambulance měli doporučení svého praktického lékaře. Poté už stačí, když mě kontaktují prostřednictvím mailu: zc.avapons@avokzorm.atevi , případně telefonicky na čísle 739 040 326 a domluví si návštěvu,“ dodala logopedka Iveta Mrózková.  

Moravskoslezskénovinky.cz informoval Jiří Krušina, Tiskový mluvčí SZZ Krnov a SN v Opavě.

(red,moravskoslezskenovinky.cz,foto:SN v Opavě)