Svátek má: Milada

Regiony

Velikost textu:

Večerní taktické cvičení v Třinci bylo zaměřeno na únik plynu

Večerní taktické cvičení v Třinci bylo zaměřeno na únik plynu

V pondělí 28. listopadu 2022 od dvacáté hodiny večer cvičily v Třinci složky integrovaného záchranného systému (IZS) postupy při úniku konvertorového plynu do vnějšího prostředí v rámci ověření vnějšího havarijního plánu Třineckých železáren, a.s. a Energetiky Třinec a.s.

Z cvičení
30. listopadu 2022 - 12:00

Důraz byl při cvičení kladen na vyrozumění složek IZS, úřadů a  dalších orgánů zabezpečujících plnění úkolů vyplývajících z plánu.

Součásti byl i nácvik taktiky zainteresovaných složek IZS - tedy jednotek požární ochrany, Policie ČR, Městské policie Třinec a Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje.

Námětem cvičení byla trhlina na uzavírací armatuře před plynojemem konvertorového plynu s nekontrolovatelným únikem a zraněním jednoho ze zaměstnanců.

Poplach byl vyhlášen dispečerem na základě signalizace z monitorovacích stanic.  Jednotka Hasičského záchranného sboru (HZS) podniku Třinecké železárny po příjezdu na místo události změřila v dýchací technice koncentrace plynu a velitel zásahu povolal další síly a prostředky dle zpracované havarijní karty.

Hasiči vnikli do areálu plynojemu a na nosítkách odnesli nadýchaného pracovníka, kterému v bezpečném prostoru poskytli předlékařskou první pomoc.

Ostatní jednotky hasičů zapojené do cvičení prováděly měření koncentrace plynu na předem stanovených trasách a rovněž varování obyvatel v zasažené zóně pomocí mobilních sirén upevněných na hasičské technice. O regulaci pohybu osob a provozu se postarali policisté a strážníci.Pro účely cvičení byl pro stabilní sirény využit signál “zkouška sirén”.

Do cvičení se kromě podnikové jednotky HZS Třinecké železárny zapojili profesionální hasiči ze stanic HZS Moravskoslezského kraje v Třinci, Frýdku-Místku, Českém Těšíně a Ostravě-Zábřehu. Spolu s nimi pak dobrovolní hasiči z Bystřice a Frýdku.

Policisté nasadili šest vozidel, zdravotnická záchranná služba jednu sanitku, se třemi automobily se do cvičení zapojila Městská police Třinec.

Moravskoslezskénovinky.cz informoval ppor. Jakub Kozák, DiS., zastupující tiskový mluvčí, HZS Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)
Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%