Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Vedení Bohumína se setkalo s představiteli největších firem

Vedení Bohumína se setkalo s představiteli největších firem

Na pozvání starosty města Petra Víchy se v pondělí 25.září na radnici sešli zástupci největších firem, skýtajících v součtu téměř 5 tisíc pracovních pozic na území Bohumína.

Z jednání
27. září 2023 - 12:00

Shodli se, že aktuálním problémem průmyslových podniků je nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců a dopady energetické krize. Většina jich označila letošní rok za zlomový.

„Tradici pravidelných schůzek s řediteli obchodních společností přerušil kovid. Rozhodli jsme se ji znova obnovit, abychom pokračovali v navázané spolupráci. K iniciování našeho setkání přispělo i rozhodnutí vlády navýšit daň z nemovitosti, což se nás jako města i bohumínských podniků bezprostředně týká,“ vysvětlil starosta. Ten přivítal například vedení Českých drah, Rockwoolu, Bonatransu či ŽDB Drátovna. Dorazili i zástupci městských společností Bospor, BM servis a Bohumínské městské nemocnice.

Vedení Bohumína s nimi diskutovalo o proběhlých a chystaných investicích ve městě, především v oblasti dopravy, která je pro provoz firem zásadní. „Představili jsme jim největší změny, ke kterým v minulých letech došlo, a nastínili naše vize a plány do budoucna. Hlavním tématem byly kromě dopravy i záležitosti spojené s energetickou krizí a změnami v legislativě. Zmínili jsme důležité projekty státu a kraje a řeč přišla i na územní plán. Zajímali jsme se o to, co je pro podniky aktuálně největším problémem a jak jim z hlediska veřejné správy můžeme pomoci. Setkání jsme využili i k poděkování za jejich podporu bohumínského zdravotnictví a místního kulturního či sportovního života formou sponzoringu,“ uvedl starosta.Představitelé firem poukazovali na obtížné poslední dva roky, kdy většina z nich musela sáhnout k úsporným opatřením, potýkala se s nižším objemem zakázek a poklesem zisku. Za nejpalčivější problém však shodně označili nedostatek kvalifikovaných pracovních sil. Ředitelé společností v závěru setkání ocenili vstřícný postoj města k soukromému podnikání.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Jana Končítková, tisková mluvčí, město Bohumín.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz, foto: Jana Končítková)
Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%