Svátek má: Dorota

Regiony

Velikost textu:

Velikonoce za volantem – výsledky dopravně bezpečnostní akce

Velikonoce za volantem – výsledky dopravně bezpečnostní akce

Předem avizované zvýšení kontrol na  silnicích Moravskoslezského kraje neodradilo čtyřiadvacet řidičů, kteří zasedli za volant pod vlivem alkoholu, tři z nich řídili s hodnotou přesahující jedno promile alkoholu v dechu.

Ilustrační foto
19.duben 2017 - 12:00

Oproti předchozím létům však vzrostl počet řidičů, kteří řídili pod vlivem návykových látek. Těchto policisté odhalili třináct, zatímco v roce 2016 „pouze“ tři.

Nejčastěji páchaným přestupkem bylo již tradičně nedodržení zákonem stanovené rychlosti (279 řidičů), nevyhovující technický stav vozidla (126) a nepoužití bezpečnostních pásů či zádržného systému (51). Celkově policisté dopravní, pořádkové, cizinecké a pohraniční policie, včetně celních úřadů, odhalili během dopravně bezpečnostní akce 785 přestupků, za které byly uloženy blokové pokuty v celkové výši 379 400 korun.

V průběhu velikonočních svátků došlo v Moravskoslezském kraji ke 157 dopravním nehodám, při kterých přišla o život jedna osoba, tři byly při nehodách zraněny těžce a dvaatřicet lehce, hmotná škoda se vyšplhala k sedmi milionům korun.


Při šetření dopravních nehod bylo u osmi řidičů zjištěno požití alkoholu, který má pravděpodobně na svědomí i  vážnou dopravní nehodu, ke které došlo v pátek 14. dubna po osmé hodině večerní v katastrálním území obce Staříč. Jednadvacetiletý řidič osobního motorového vozidla zde sjel do silničního příkopu, kde narazil do betonové propustě. Ve vozidle s mužem, kterému byla naměřena hodnota 2,48 promile alkoholu v dechu, cestovala také stejně stará a o pět let starší dívka. Způsobená zranění si vyžádala transport všech tří osob do nemocnice.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala por. Mgr. Lenka Sikorová, tisková mluvčí PČR.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch.pčr)