Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Vítkovská nemocnice slouží lidem již 115 let

Vítkovská nemocnice slouží lidem již 115 let

V neděli 31. května je to na den přesně 115 let, co bylo vydáno povolení k provozu Nemocnice Vítkov.Zdravotnické zařízení v jižním okraji opavského okresu je dnes detašovaným pracovištěm Nemocnice Nový Jičín.

Personál vítkovické nemocnice.
31. května 2020 - 12:00

Samotný vznik vítkovské nemocnice na počátku 20. století vážně ohrozil nedostatek financí, neboť rozpočet na přestavbu tehdejšího zámečku se výrazně překročil, a proto obecní zastupitelstvo požádalo o příspěvky dobrodince.

Veřejnost výzvu vyslyšela a po největších donátorech město nechalo pojmenovat některé nemocniční pavilony (např: Pavilon Eduarda a Marie Freiedmannových).  Turbulentní vznik nemocnice se přenesl i do jeho dalšího fungování, který byl mnohdy jako na horské dráze.

„S ohledem na restrukturalizaci zdravotnictví v minulosti považujeme za nesmírně důležité a úspěch pro region, že nemocnice ve Vítkově v současné době stále existuje a poskytuje své služby,“ říká MUDr. Jan Káňa, předseda představenstva Nemocnice Nový Jičín.

Dnes se v Nemocnici Vítkov nachází oddělení léčebné a rehabilitační péče, které slouží k doléčení převážně pacientům právě z novojičínské nemocnice. „Naší vizí je zejména rozvíjet nadále koncept léčebného a rehabilitačního pracoviště, včetně navazujících ambulantních provozů,“ vysvětluje ředitel Káňa.


S tím souvisí pestrý seznam investic putujících do Vítkova, momentálně se dokončuje například instalace nových televizorů na všech pokojích. I přes všechny překážky slouží nemocnice ve Vítkově lidem po dlouhých 115 letech. A stejně jako v minulosti, i dnes na tom mají obrovskou zásluhu zdejší zaměstnanci.

„Chtěl bych využít této příležitosti a poděkovat i touto formou občanům, vítkovské samosprávě, pacientům a zejména personálu, že jsme společně zvládli složité období omezení z důvodu pandemie onemocnění COVID-19. V souvislosti s tím je nezpochybnitelně největší devizou ve Vítkově právě náš ochotný a kvalitní zdravotnický personál,“ má jasno ředitel MUDr. Jan Káňa.

Moravskoslezskénovinky.cz informovala  Mgr. Radka Miloševská, tisková mluvčí, AGEL a.s..

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: AGEL.a.s.)