Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Vloupání do chatek v bruntálské zahrádkářské osadě

Vloupání do chatek v bruntálské zahrádkářské osadě

Policisté z bruntálského obvodního oddělení v těchto dnech intenzivně prověřují případy vloupání do zahradních chatek v zahrádkářské kolonii na ulici Staroměstské v Bruntále.

Ilustrační foto
22. srpna 2017 - 12:00

K přečinu krádeže, k přečinu porušování domovní svobody a k přečinu poškození cizí věci došlo v blíže neustanovené době mezi 16. a 18. srpnem tohoto roku, kdy doposud neznámá osoba neoprávněně vstoupila na osm soukromých pozemků a následně se vloupala do osmi zahradních chat různých majitelů, odkud odcizila plynový vařič, dvě aku vrtačky v kufříku s příslušenstvím, aku nůžky, aku šroubovák, kytaru, alkoholické nápoje, cukrovinky, LED televizi, lampu, vrtačku, zavírací pilku, sadu vrtáků, křovinořez a maskáčový klobouk, vše v celkové hodnotě více jak 26 tisíc korun. Na zařízení vznikla škoda zcela zjevně vyšší jak 5 tisíc korun. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele této trestné činnosti majetkového charakteru případně k nálezu odcizených věcí lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bruntálské policejní číslo 974 731 651.


Odcizení věcí z garáže u rodinného domu v obci Jindřichov
Kolem sedmé hodiny ranní 18. srpna letošního roku doposud neznámý pachatel vstoupil na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů v obci Jindřichov, přičemž následně vešel do přilehlé garáže, odkud odcizil motorovou řetězovou pilu, úhlovou brusku a cigarety, čímž byla místnímu poškozenému muži způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 7 tisíc korun. Tento přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody nyní prověřují policisté z obvodního oddělení ve Městě Albrechticích a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele tohoto protiprávního jednání či k nálezu odcizených věcí lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na albrechtické policejní číslo 974 731 771.

Vloupání do rekreační chaty v obci Malá Morávka
V blíže neustanovené době mezi 18. a 21. srpnem 2017 se doposud neznámý pachatel po rozbití skleněné výplně okna vloupal do jedné z rekreačních chat na katastru obce Malá Morávka, přičemž odcizil svazky klíčů a k odcizení si připravil i tři láhve alkoholu, které však na místě zanechal a při odchodu vystříkal na podlahu chaty práškový hasicí přístroj. Majitelce z Opavy tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši jednoho tisíce korun. Tento přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody nyní prověřují policisté z obvodního oddělení v Rýmařově a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele a k objasnění věci lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na rýmařovské policejní číslo 974 731 751.

Moravskoslezskenovinky.cz o případech informoval por. Bc. René Černohorský, tiskový mluvčí KŘP Moravskoslezského kraje.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)