Svátek má: Karolína

Regiony

Velikost textu:

V Moravskoslezském kraji se sbírají baterie pro dobrou věc

V Moravskoslezském kraji se sbírají baterie pro dobrou věc

Dvacet dva městských úřadů Moravskoslezského kraje se letos zapojilo do soutěže s názvem Baterkománie. Cílem je zvýšit množství baterií předaných k recyklaci a zároveň podpořit dobrou věc.

Sběrná nádoba
14. května 2020 - 12:03

Za každý kilogram odevzdaných baterií dají organizátoři soutěže 10 korun na charitativní nebo obecně prospěšné projekty v kraji. A dobrá zpráva! Koronaviru navzdory, baterie přibývají.   .

Moravskoslezskenovinky.cz o tom informovala Jana Čechová, úřad MSK.

Za první dva měsíce se již vybralo 2 257 kg baterií. Projekt poběží až do 31. srpna 2020 a organizuje ho nezisková společnost ECOBAT ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje.

Zapojené úřady umístily ve svých prostorách sběrné boxy s logem soutěže, do kterých úředníci, ale i běžní občané mohou odevzdávat použité baterie. V Baterkománii vyhraje ten úřad, kterému se do sběrné nádoby podaří vybrat největší množství baterií v přepočtu na jednoho úředníka.

Úřady přispívají sběrem baterií nejen k ochraně životního prostředí, ale je pro ně velkou motivací i to, že po skončení soutěže měst a sečtení výsledků bude výsledný finanční příspěvek až do výše 100 tisíc korun rozdělen mezi 3 projekty, které nominovaly 3 ve sběru nejúspěšnější úřady.

„Radost nám dělá, že ani aktuální situace neodradila lidi od úmyslu podpořit dobrou věc. Vidíme to nejen na vybraných bateriích, ale i na tom, jak se šíří podpora na sociálních sítích,“ říká Eva Gallatová ze společnosti ECOBAT a dodává: „Spolu s uvolňováním opatření vlády si úřady, ale i školy a sběrné dvory častěji objednávají svozy vytříděných baterií. Těšíme se, že čísla a tím i finanční částka věnovaná na vítězné projekty, porostou.

V soutěži měří své síly městské úřady Bohumín, Bruntál, Český Těšín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Fulnek, Havířov, Horní Benešov, Jablunkov, Karviná, Kopřivnice, Krnov, Nový Jičín, Odry, Opava, Orlová, Příbor, Rýmařov, Třinec, Vítkov a Vrbno pod Pradědem.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, foto: Město Vyškov)