Svátek má: Romana

Regiony

Velikost textu:

V novojičínské nemocnici se v prvním pololetí narodilo 323 dětí

V novojičínské nemocnici se v prvním pololetí narodilo 323 dětí

Celkem 323 novorozenců se v prvním pololetí letošního roku narodilo v Nemocnici Nový Jičín.  Mezi dětmi bylo 180 chlapců a 143 děvčátek, z toho jeden pár dvojčat.

Ilustrační foto
4. července 2019 - 12:00

Nejplodnějším měsícem byl v novojičínské porodnici měsíc červen, kdy přijelo k porodu 71 žen „Nejméně se rodilo v dubnu, kdy jsme na svět pomohli 47 novorozeňatům,“ uvedla staniční sestra novorozeneckého oddělení Nemocnice Nový Jičín Dana Babelová s tím, že většina rodičů ve zdejší porodnici volí pro své potomky tradiční jména. Mezi chlapci bylo nejvíce, a to hned devět, Jakubů. Dále osm Adámků a šest Honzíků, Šimonů a Vojtíšků. U holčiček vedly Elišky, kterých se narodilo hned deset. Další v pořadí, s celkem sedmi nositelkami tohoto jména, byly Viktorky. A jméno Adélka, Klárka a Natálie dostalo šest holčiček.


Zdejší zdravotníci však pomohli na svět také dětem s daleko exotičtějšími jmény. Mezi místními novorozenci se objevil například malý Noel, Brian, Theo, Lucas či Leonard Henry, u dívek pak Nancy, Mya, Maura či Lorelaj.

Porodnice Nemocnice Nový Jičín patří mezi regionálně vysoce vyhledávaná zařízení. Rodit zde přijíždějí ženy z celého Novojičínska, ale mnohdy i ze vzdálenějších míst z celého kraje. „V letošním roce k nám přijela rodit maminka například až z Prahy, která je vzdálená přes 300 kilometrů,“ doplňuje Dana Babelová.Porodnice Nemocnice Nový Jičín se specializuje na diagnostiku vrozených vývojových vad v 1. a 2. trimestru těhotenství. V uplynulých letech investovala porodnice do modernizace interiéru i nového vybavení, mezi které patří například nové porodní lůžka nebo kojicí polštáře. Pro ženy před porodem pořádá porodní oddělení nemocnice předporodní kurzy. V porodnici funguje systém rooming-in, pro širokou veřejnost je zde k dispozici laktační poradna a novorozenecké oddělení také zapůjčuje maminkám monitory dechu.

O celé věci informovala Moravskoslezskenovinky.cz mluvčí společnosti Agel a.s. Radka Miloševská.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: Agel)