Svátek má: Michal

Regiony

Velikost textu:

Vrbické jezero ožije sportovními akcemi, k vidění budou i dračí lodě

Vrbické jezero ožije sportovními akcemi, k vidění budou i dračí lodě

Sezóna u Vrbického jezera právě začíná. Už tento víkend se do Bohumína sjedou příznivci dragonboatingu, aby změřili síly v závodech dračích lodí.

Ilustrační foto
1. června 2023 - 19:36

O týden později vystřídají sportovce s pádly v rukou borci ovládající běh, plavání a cyklistiku. Hlavní soutěž Oceláckého triatlonu startuje 10. června v poledne.

Klidnou hladinu Vrbického jezera zčeří v pátek 2. června školní závody desetimístných dračích lodí se smíšenými posádkami, ze kterých by šikovní junioři mohli postoupit do bojů o mistry republiky. V sobotu 3. června dojde k divácky atraktivnímu zápolení mixových desetimístných posádek v kategorii Fun, která je určena pro zábavu firemních týmů, spolků a kamarádských partiček. V kategorii Sport se utkají trénující posádky, poloprofesionálové i profesionálové. Zazávodí si i ženy v samostatné kategorii Women.

„Třetí novodobý ročník navazuje na dlouholetou tradici závodů dračích lodí na řece Odře ve Starém Bohumíně. Organizátoři ze spolku Dragon Boat Ostrava slibují skvělou podívanou. Čekáme, že se na ni přijdou podívat stovky fanoušků. Vstup je zdarma, parkování je možné na velkokapacitní panelové ploše situované při vjezdu do Vrbice směrem z Ostravy,“ uvedl místostarosta Bohumína Igor Bruzl. Dodal, že město konání závodů podpořilo dotací 75 tisíc korun.Dračí lodě vystřídá o týden později Ocelácký triatlon. Hlavní závod pátého ročníku se organizátorům podařilo vyprodat během 24 hodin. Sportovci musí uplavat 800 metrů, ujet 21 kilometrů na kole a uběhnout 5 kilometrů. „Pro začátečníky máme připravenu speciální kategorii Můj první triatlon. Zkušení borci si to pak rozdají v tradičních věkových kategoriích. Součástí akce bude i dětské duatlonové a triatlonové klání,“ uvedli organizátoři ze sportovního klubu Oceláci Ostrava. Bohumín jim na akci přispěl 30 tisíci korunami.

Návštěvníci Vrbického jezera se budou i letos moci projet na vodě v lodičkách, případně na šlapadlech. Městská půjčovna se otevře na začátku července. „Veřejnost ji bude moci využít během letních prázdniny vždy v pátky, soboty a neděle, v září pouze o víkendech. Otevřená bude během těchto měsíců i ve státní svátky,“ doplnila vedoucí organizačního odboru bohumínské radnice Mirka Šmídová. Kvůli zvyšujícím se nákladům na provoz si zájemci připlatí o třicet korun více za jednu zápůjčku, ceny se pohybují od 120 do 180 korun za půlhodinovou projížďku, hodinová vyjde na 180 až 280 korun podle typu plavidla.

Moravskoslezskénovinky.cz informovala Jana Končítková, tisková mluvčí město Bohumín.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:Pavel Čempěl)
Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
68%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%