Svátek má: Erik

Regiony

Velikost textu:

Výstava k 30. výročí založení fotografické unie

Výstava k 30. výročí založení fotografické unie

Slezskoostravská galerie nabízí výstavu nazvanou Unie 30 1990 - 2020. Svá díla zde vystavují členové Sdružení výtvarných umělců a teoretiků Ostrava.

Výstava fotografické unie
26. září 2020 - 12:00

„Vítejte v té nejkrásnější galerii nejkrásnější historické budovy v Ostravě,“ přivítal hosty na vernisáži místostarosta městského obvodu Roman Goryczka a popřál jim krásný zážitek. Mezi příchozími byla také konzulka Polské republiky v Ostravě Izabella Wołłejko- -Chwastowicz.


Ukázkami operních árií obohatila vernisáž pěvkyně Marianna Pillárová. Sdružení výtvarných umělců a teoretiků sdružuje v současné době dvanáct výtvarníků, sochařů a grafiků především z Ostravy. Jsou jimi například Eduard Halberštát, Gabriela Nováková, Vratislav Varmuža, Václav Filandr, Martin Kuchař, Jelena Jedličková a další.


Zástupce sdružení Dalibor Andrýsek během vernisáže připomněl, že sdružení má za sebou během uplynulých desetiletí bohatou činnost. K ní se řadí například také tři ročníky výtvarného projektu Ostrava Art. Aktivity sdružení jsou popsány na informačních panelech, které se staly součástí obsáhlé výstavy. Výstava Unie 30 1990 - 2020 potrvá ve Slezskoostravské galerii do 30. října 2020.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál Slezské Ostravy)