Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Z policejního zápisníku Moravskoslezského kraje

Z policejního zápisníku Moravskoslezského kraje

Moravskoslezskénovinky.cz informovala por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková z Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje o případech za uplynulý víkend.

Ilustrační foto
26. listopadu 2018 - 12:00

V sobotu 24. listopadu večer v Krnově na ulici Revoluční policisté zastavili k běžné silniční kontrole řidiče (20) osobního vozidla Škoda Octavia. Řidič se během kontroly podrobil orientační dechové zkoušce, která byla pozitivní. Naměřená hodnota byla bezmála dvě promile. Řidič je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V sobotu 24. listopadu v brzkých ranních hodinách někdo zapálil tři plastové kontejnery. K požáru hasiči vyjížděli na ulici Panské Nové Dvory ve Frýdku-Místku. Poškozené společnosti zničením kontejnerů vznikla škoda ve výši 18 500,- Kč. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

V sobotu 24. listopadu policisté obvodního oddělení v Českém Těšíněpřijali oznámení o krádeži ze stavebního stroje. Majitel smykový nakladač zaparkoval na volně přístupném pozemku v městské části Koňákov. Zatím neznámý pachatel na místě odcizil čtyři kusy kompletních kol s pneumatikami. Majiteli krádeží způsobil škodu ve výši 10 tisíc korun.

Policejní hlídka oddělení hlídkové služby v městské části Havířov-Město, na ulici E. Urxe, zastavila řidiče osobního vozidla Škoda Felicia. Při silniční kontrole řidič se podrobil orientačnímu testu na přítomnost návykových látek, který byl pozitivní na látky ze skupiny amfetaminů a metamfetaminů. Muž ve věku 31 let usedl za volant i přesto, že mu byl rozhodnutím vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do roku 2020.


V sobotu večer opavští policisté dopravního inspektorátu řešili dopravní nehodu několika vozidel.
Řidič (50) vozidla Škoda Octavia jel od obce Hlučín směrem na obec Darkovice. V přímém úseku komunikace nepřizpůsobil rychlosti jízdy svým schopnostem, řízení nezvládl a narazil do zadní části do vozidla zn. Citroën Berlingo, které bylo zaparkováno u pravého okraje silnice. Náraz byl tak silný, že vozidlo se dostalo přes chodník a zastavilo u oplocení domu.

Řidič škody nezastavil, naopak po střetu přejel do protisměru, kde došlo ke střetu s dalším vozidlem. Po tomto střetu vozidlo Škoda Octavia bylo odraženo zpět k pravému okraji vozovky, kde znovu narazilo do citroënu. Řidič jednoho z poškozených vozidel a jeho spolujezdec byli převezeni do ostravské městské nemocnice.
Pravděpodobnou příčinou nárazů na silnici, byla indispozice 50letého řidiče vozidla Škoda Octavia. Policisté měřením zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholu. Naměřená hodnota se zastavila na hranici 2,5 promile. Řidič byl z místa převezen na protialkoholní záchytnou stanici  Předběžná škoda na poškození vozidel byla odhadnuta na 250 tisíc korun.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)