Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Za požár kamionu na opavské „dálnici“ může porucha motoru

Za požár kamionu na opavské „dálnici“ může porucha motoru

Tři jednotky hasičů zasahovaly v neděli 5.1.2020 odpoledne na čtyřproudé silnici I/11 z Ostravy do Opavy - v úseku mezi Hrabyní a Mokrými Lazci - u požáru kamionu MAN, který převážel cukrovou řepu do opavského cukrovaru.

Z místa požáru
6. ledna 2020 - 12:00

Za požár jeho kabiny s předběžně odhadovanou škodou 800 tisíc korun může porucha motoru. Hasiči uchránili svým rychlým zásahem majetek (ložnou část vozidla s nákladem) asi za půl milionu korun.

Kvůli požáru, který se obešel bez zranění, byla na několik desítek minut uzavřena silnice ve směru na Opavu v úseku mezi Hrabyní a Mokrými Lazci. Uzavírce se dalo bez problémů vyhnout po souběžné „staré“ silnici.

Operační středisko hasičů bylo o požáru nákladního vozidla z roku 2014 informováno v neděli krátce po půl druhé odpolední. Vyjely k němu ihned dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Opava a Ostrava-Poruba, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Hrabyně.


Už při příjezdu šlehaly z kabiny vydatné plameny. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 20 minut, dalších asi 40 minut jim zabralo pečlivé dohašování. Na únik provozních kapalin použili nasákavý sorbent.

Před 16. hodinou dorazila k požáru odtahová vozidla, po předpokládaném odtahu kamionu ještě hasiči uklidí vozovku.


Moravskoslezskenovinky.cz informoval por. Mgr. Petr Kůdela,tiskový mluvčí, HZS MSK.

(red,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)