Svátek má:
Vojtěch
Regiony
Za vloupání skončil opět za mřížemi
Minulý čtvrtek nad ránem vyjížděli policisté z obvodního oddělení Fulnek na oznámení o možném vloupání do jedné z prodejen ve vedlejší obci.
Zajištěné předměty
1. listopadu 2025 - 12:00
Po příjezdu na místo si všimli před budovou zaparkované dodávky. Když přistoupili k prodejně, uviděli v rozbitém okně muže. Proto jej vyzvali, aby vylezl ven, což učinil. Poté již skončil v poutech na policejní služebně, kde měl co vysvětlovat.
Jak se ukázalo, jednalo se o 43letého recidivistu, který teprve vloni v listopadu opustil brány věznice, kde si odpykával trest za přechozí majetkovou trestnou činnost. Při vloupání do prodejny si měl do několika tašek nachystat přes 180 krabiček cigaret v celkové hodnotě víc jak 28 tisíc korun. Odnést si je však už nestihl díky rychlému zásahu policistů. V dodávce, kterou měl na místo přijet, pak policisté zajistili věci sloužící k páchání trestné činnosti, od rukavic, kladiva, šroubováku až po páčidlo.
A nezůstalo jen u jednoho skutku. Zadržený muž následně skončil v rukou novojičínských kriminalistů, kteří už na něj měli díky dalším důkazům a vyhodnoceným kamerovým záznamům nabito. Na začátku října si měl dnes již obviněný vytipovat dům na Novojičínsku, přijet k němu dodávkou a kamenem pak rozbít skleněnou výplň okna. Z nějakého důvodu si to však rozmyslel a do domu nakonec nevniknul. V polovině měsíce měl přijet opět dodávkou k areálu samoobslužné myčky a páčidlem se dostat do prostor zázemí. Zde měl odcizit několik kovových boxů, takzvaných měniček, i s finanční hotovostí, a tím způsobit škodu zhruba 47 tisíc korun.
Kriminalisté muže obvinili ze spáchání přečinu krádeže a poškození cizí věci. Také podali podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. Obviněný se ke skutkům doznal. Na rozhodnutí o vině a trestu si tak počká opět za mřížemi, kde může v případě odsouzení strávit až tři roky.
Moravskoslezskénovinky.cz informovala nprap. Bc. Kateřina Kubzová, tisková mluvčí KŘP Moravskoslezského kraje.
(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:krp msk)
KOMENTÁŘ: Juraj Draxler
KOMENTÁŘ: Petr Sak
Je podle Vás správné znovu otevírat otázku Benešových dekretů, jak navrhuje Péter Magyar?

















