Svátek má: Rostislav

Regiony

Velikost textu:

Záchrana osob z ledu v Karviné

Záchrana osob z ledu v Karviné

V neděli 21.2.2021 vyjeli profesionální hasiči ze stanice Karviná spolu s dobrovolnými kolegy z Karviné-Hranice k záchraně dvou osob, pod kterými se prolomil led na rybníku Mokroš, v Karviné-Doly.

Z místa zásahu
23. února 2021 - 12:00

Událost byla na tísňovou linku nahlášena krátce po tři čtvrtě na dvě. Na místo vyjely celkem tři hasičské automobily spolu s Policií ČR a posádkou Zdravotnické záchranné služby. Posléze dorazil na místo i vrtulník letecké záchranné služby Moravskoslezského kraje.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že jedna osoba se z vody již dostala sama a byly ji ihned poskytnuty prostředky pro zajištění tepla. Pro druhou osobu, která se od břehu nacházela přibližně 150 metrů, museli vyrazit hasiči vybaveni ochrannými obleky pro práci na vodě a na ledu. Ti byli navázáni na lanech a měli s sebou také záchranné saně RS 5. Při přiblížení k zachraňované osobě se led začal propadat i pod hasiči. Ti si proto lehli na led a zbývajících pár metrů se k osobě doplazili a dováleli. Následně ve spolupráci s kolegy a policisty na břehu se hasičům podařilo osobu dostat na břeh a předat přítomným zdravotníkům.

 
Moravskoslezskénovinky.cz informoval por. Ing. Lukáš Popp, zastupující tiskový mluvčí, HZS MSK.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs MSK)