Svátek má: Ferdinand

Regiony

Velikost textu:

Zdravotní klaun se zaměří na úsměvy seniorů v Ostravici

Zdravotní klaun se zaměří na úsměvy seniorů v Ostravici

Zdravotní klauni v dubnu opět rozvezou radost a smích do míst, která nemohou navštěvovat pravidelně.

Zdravotní klauni pomáhají léčit smíchem
16. dubna 2019 - 12:00

Cílem oblíbené akce Turné plné smíchu, která se uskuteční 15. – 18. 4. 2019, jsou letos domovy seniorů, léčebny dlouhodobě nemocných a geriatrická oddělení nemocnic po celé republice.

Organizace Zdravotní klaun letos slaví 18 let své existence a svou „dospělost“ oslaví akcí Turné plné smíchu. Tři předchozí ročníky Turné sklidily takový ohlas, že se stalo doslova tradicí. Svou jednorázovou návštěvou tentokrát potěší osm zdravotnických zařízení, kam nemohou docházet pravidelně. Na rozdíl od předchozích ročníků je letošní akce zaměřena primárně na seniory a geriatrické pacienty.

 
Celkem 86 Zdravotních klaunů pravidelně navštěvuje 62 dětských oddělení nemocnic, 8 domovů pro seniory a dva hospice. O klaunské návštěvy má však zájem přes 50 dalších zařízení, které organizace musí s ohledem na kapacity odmítat. V termínu 15. – 18. 4. 2019 tak Zdravotní klauni postupně rozvezou radost a smích seniorům do Brandýsa nad Labem, Prahy, Tábora, Brna, Otrokovic. V domově seniorů Medela Ostravice budou zdravotní klauni pobývat 18.4. od 14:30 do 17:30 hodin.

Všední dny zpestří stovkám seniorů profesionální Zdravotní klauni, kteří jsou speciálně vyškoleni a vybaveni právě pro práci s geriatrickými pacienty. „V rámci klauniád pro starší generaci hraje zásadní roli hudba. Téměř každý se přidá, aby si zanotoval. Právě hudbou, ale i kostýmy a scénkami, které rozehráváme, se v seniorech snažíme vyvolat vzpomínky na mládí, které v nich vzbuzují příjemné pocity a chuť do aktivního života“, říká geriatrická specialistka organizace, Irena Dubail.

„Na našich klientech zanechala návštěva klaunů opravdu nesmazatelný zážitek, velmi si ten den užili a nyní se ptají, kdy zase přijedou. Pro nás zaměstnance bylo neuvěřitelné vidět proměnu seniorů – jejich bezprostřední reakce, smích a veselé oči – bylo to opravdu dojemné!“, uvedla po loňské návštěvě Zdravotních klaunů ředitelka českobrodského Domova Anna, Ing. Lucie Hovorková.

Zdravotní klaun, o. p. s., je dobročinná organizace s národní a mezinárodní působností, která již od roku 2001 přináší humor a radost hospitalizovaným dětem, geriatrickým pacientům a dalším potřebným v oblasti zdravotnictví. Přispívá tím ke zlepšení jejich psychického i celkového zdravotního stavu, a to prostřednictvím návštěv speciálně vyškolených Zdravotních klaunů. V současné době navštěvuje 86 Zdravotních klaunů pravidelně 62 nemocnic, 8 domovů pro seniory a dva hospice.

Moravskoslezskenovinky.cz o celé záležitosti informovala Kateřina Procházková, mluvčí Zdravotní klaun, o.p.s.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: Zdravotní klaun, o.p.s.)