Svátek má: Brigita

Sport

Velikost textu:

Fotbalisté Slavie sice dali 3 branky, ale Baník porazili jen 2:1

Fotbalisté Slavie sice dali 3 branky, ale Baník porazili jen 2:1

Všechny branky  v úvodním utkání 16. kola HETligy Slavia Praha - Baník Ostava padly v prvním poločase. Baník se sešívaných fotbalistů vůbec  nezalekl a také to byli  hosté, kteří  otevřeli  skóre. Jak to dopadlo? 

Dramatické okamžiky jako je tento byly k vidění po celém hřišti 2.12.2017 13:35:16
2. prosince 2017 - 10:31

Tím, komu se však podařilo  byl hráč domácího týmu, který ma vlastní branky licenci Frydrych. Ten totiž v osmé minutě nešťastně odvrátil  Hrubého centr tak nešťastně, že překonal  brankáře Laštůvku.

Prvnizprav.cz & SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Baník se ale po úspěchu nepokoušel navýšit vedení a tak iniciativu převzala Slavia a o vyrovnání se postaral kapitán domácích Milan Škoda, který  ve 24. minutě  zúročil  přihrávku  Zmrhala a se štěstím překonal ostravského gólmana.

O čtyři minuty později se opět trefil  Frydrych, ale už do správné branky. Jen se moc neradoval, neboť  v minulosti působil v ostravském klubu.

Pak ještě asi po  půlhodině hry zahalil stadion dým vycházející ze sektoru hostů a proto rozhodčí Jílek zápas na pět minut přerušil.


V druhém poločase už byl aktivní i Baník, ale branku už diváci neviděli. To se nepodařilo ani s příchodem kapitána Baroše, jehož domácí hráči srazili  v závěru utkání na zem, ale Baroš se dožadované penalty nedočkal.

Utkání sledovalo téměř 12 tisíc diváků, z nichž pár tisícovek bylo naladěno na banikovskou notu, která byla hodně neukázněná.

Praha 1. prosince  2017
První fotbalová liga - 16. kolo

Slavia Praha - Baník Ostrava 2:1 (2:1)
Branky: 24. Škoda, 28. Frydrych - 8. vlastní Frydrych *  Rozhodčí: Jílek - Paták, Kotalík * ŽK: Danny, Laštůvka - Baroš * Diváci: 11 087.
Slavia Praha: Laštůvka - Frydrych, Jugas, Ngadeu, Sobol - Hušbauer (68. Sýkora), Souček - Zmrhal (62. Van Buren), Danny, Stoch (90. Altintop) - Škoda. Trenér: Šilhavý.
Baník Ostrava: Šustr (42. Chmiel) - Breda, Pokorný, Azackij (58. Baroš), Morgan (69. De Azevedo) - Šindelář, Hlinka - Mičola, Hrubý, Granečný - Poznar. Trenér: Kučera.

(ps, Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)