Svátek má: Filip

Sport

Velikost textu:

V arabských státech mohou být fanoušci Barcelony trestáni vězením

V arabských státech mohou být fanoušci Barcelony trestáni vězením

Za nošení trička fotbalové Barcelony se sponzorským nápisem Qatar Airways v Saúdské Arábii mohou být fanoušci potrestáni vězením až na dobu 15 let.

Ilustrační foto
11.červen 2017 - 14:04

Trička se sponzorským logem Qatar Airways jsou údajně zakázána v současnosti, kdy arabské státy se postavily proti Kataru kvůli údajným vazbám mezi  Katarem a teroristy.

Saúdská Arábie uzavřela hranice s Katarem a uzavřela dopravní spojení mezi zeměmi, včetně letů, a pozastavila diplomatické vztahy.

Dohoda FC Barcelony  s Qatar Sports Investment v roce 2011 byla pro klub historická, protože to bylo poprvé, co katalánskému klubu se objevil sponzor na tričku.

Tato dohoda končí 30. června, kdy společnost Rakuten, japonská společnost elektronického obchodu, převezme sponzorování místo Qatar Airways pro sezónu 2017-18.

Ministr Saúdské Arábie: Útok v Manchesteru byl řízen z Kataru

Saúdská Arábie, Egypt, Bahrajn, Spojené arabské emiráty a poté také Jemen, Maledivy a východolibyjská vláda oznámily přerušení diplomatických vztahů s Katarem. Katar podle nich podporuje teroristické organizace a destabilizuje bezpečnost v regionu. Zmíněné země proto přerušují pozemní, letecké i námořní spojení. Spojené státy i Rusko věří, že konflikt neovlivní společný boj proti terorismu.

(rp,prvnizpravy.cz, mirror,foto:arch.)